W tym roku sprzedaż robotów przemysłowych odnotuje silny wzrost

| Gospodarka Roboty

Według Petera Penga, dyrektora działu automatyki robotów w Delta Electronics, oczekuje się znacznego wzrostu popytu na roboty przemysłowe w celu wsparcia elastycznej produkcji po pandemii koronawirusa. Dyrektor wskazuje, że potencjał robotów zostanie zacznie lepiej wykorzystywany, gdy ich ceny staną spadną, a ich zakres wykorzystania poszerzy się o nowe obszary. Szacuje się, że w tym roku sprzedaż robotów przemysłowych znacznie wzrośnie.

W tym roku sprzedaż robotów przemysłowych odnotuje silny wzrost

Tajwańscy dostawcy wykorzystują obecnie roboty w celu wspierania produkcji na małą skalę różnorodnych wytworów i będą bardziej skupiać się na elastyczności i wszechstronności potrzebnych maszyn. W związku z tym dostawcy robotów starają się zoptymalizować ich efektywność, aby mogły być dowolnie wdrażane na liniach produkcyjnych.

Do tej pory opracowano wiele robotów spełniających różne potrzeby przemysłowe, w tym roboty do szlifowania i polerowania, które wykorzystują widzenie maszynowe i systemy cyberfizyczne (CPS).

Finansowana przez tajwański rząd jednostka badawcza Industrial Technology Research Institute (ITRI), spółki Hocheng i Mirle Automation, a także niemiecka firma Kuka Robotics opracowały własne roboty szlifierskie i polerskie. Peter Peng podkreśla, że tajwańscy producenci robotów odgrywają teraz ważną rolę w łańcuchu dostaw w tym sektorze, oferując kluczowe komponenty, takie jak silniki i reduktory prędkości.

źródło: Digitimes