Kompaktowa zrobotyzowana cela paletyzacji Wikpol

| Gospodarka Roboty

Kompaktowa cela paletyzacji jest propozycją firmy Wikpol skierowaną do przedsiębiorstw poszukujących niezawodnego i elastycznego zautomatyzowanego urządzenia do paletyzacji, które może być wdrożone w zakładzie szybko oraz przy możliwie najniższych kosztach inwestycji.

Kompaktowa zrobotyzowana cela paletyzacji Wikpol

Doświadczenia użytkowników z różnych branż potwierdzają liczne korzyści wynikające z zastosowania kompaktowej celi paletyzacji. Najważniejsze z nich to łatwe dostosowanie celi do potrzeb produkcji, zminimalizowane nakłady i szybki zwrot z inwestycji. Klienci podkreślają także pozytywne rezultaty, jeśli chodzi o eksploatację stanowiska, w tym wysoką wydajność i efektywność, niezawodność oraz prostą, intuicyjną obsługę.

ELASTYCZNA I WYDAJNA

Duża elastyczność celi paletyzacji to efekt wykorzystania robota przemysłowego wyposażonego w zaawansowaną technicznie głowicę manipulacyjną. Głowica przystosowana jest do paletyzacji kartonów lub zgrzewek o różnych formatach i różnej masie, przy czym maksymalna masa pobrania w modelu podstawowym sięga 60 kg. Średnia wydajność celi wynosi 30 opakowań na minutę. Może się jednak różnić w zależności od wielkości opakowań oraz wzoru układania na palecie: od 8 opakowań przy pobieraniu pojedynczym do ponad 30-40 opakowań pobieranych zbiorczo. Układ ma możliwość chwytania/przenoszenia przekładek papierowych w jednym cyklu razem z opakowaniami. Wydajność celi oraz zakres realizowanych zadań mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika.

INTUICYJNA W OBSŁUDZE

Obsługa celi jest prosta i odbywa się za pomocą intuicyjnego interfejsu. Podobne zalety ma specjalistyczne oprogramowanie przeznaczone do samodzielnego tworzenia wzorów paletyzacji. Daje ono użytkownikowi pełną niezależność oraz możliwość nieograniczonej rozbudowy schematów układania produktu na palecie.

NIEZAWODNA

Zrobotyzowana cela paletyzacji została zaprojektowana z myślą o intensywnej i bezawaryjnej pracy w długim czasie. Istotnym wsparciem jej sprawnego działania, obok optymalnej i sprawdzonej konstrukcji, są wdrożone moduły diagnostyczne oraz usługa zdalnego serwisu prowadzona na bazie przemysłowego VPN.

NOWOCZESNA

Obok robotów przemysłowych oraz aktualnych zdobyczy techniki w dziedzinie konstrukcji, napędów, sterowania i bezpieczeństwa w zrobotyzowanych kompaktowych celach paletyzacji zastosowano również najnowsze rozwiązania informatyczne i komunikacyjne, które pozwalają na włączenie stanowiska w ogólnozakładowy obieg informacji oraz zdalne zarządzania procesami produkcyjnymi. Wymiana danych z innymi systemami odbywa się m.in. za pośrednictwem protokołów TCP/IP oraz OPC UA. Jest to ważna informacja dla firm, które wdrażają rozwiązania Przemysłu 4.0.

Użytkownik kompaktowej celi paletyzacji w pełni korzysta z zalet robotów przemysłowych oraz aktualnych zdobyczy techniki w dziedzinie konstrukcji, napędów, sterowania i bezpieczeństwa. Dodatkowo dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań informatycznych i komunikacyjnych ma możliwość włączenia stanowiska w ogólnozakładowy obieg informacji oraz zdalnego zarządzania procesami produkcyjnymi. Wymiana danych z innymi systemami odbywa się m.in. za pośrednictwem protokołów TCP/IP oraz OPC UA. Jest to ważna informacja dla firm, które wdrażają rozwiązania Przemysłu 4.0.