Realtime Robotics ogłosił współpracę z firmą Siemens

Realtime Robotics podjął współpracę z firmą Siemens, w celu uproszczenia integracji zrobotyzowanych stanowisk z obiektami przemysłowymi. Spółka specjalizuje się w autonomicznych systemach sterowania robotami przemysłowymi. Firma wskazuje, że przedsięwzięcie to jest częścią strategicznego partnerstwa z działem Siemens Digital Industries Software.

Posłuchaj
00:00

Technologię opracowaną przez Realtime Robotics można łatwo zintegrować z rozwiązaniami Siemens Tecnomatix, co umożliwia prostsze oprogramowanie robotów i koordynację jednostek. Producenci i integratorzy mogą teraz łatwo programować, symulować i testować automatyzację, co znacznie upraszcza cyfrowy proces wdrożenia. Obecnie przygotowanie stanowiska z wieloma robotami do produkcji zajmuje wiele godzin i wiąże się z ograniczonym czasem inżynieryjnym w fazie symulacji.

Po ich wdrożeniu maszyny działają nieelastycznie, co wymaga znacznych modyfikacji w oprogramowaniu. To sprawia, że stanowiska składające się z wielu robotów są nieopłacalne dla wszystkich z wyjątkiem najbardziej stabilnej wielkoseryjnej produkcji. Rozwiązanie Tecnomatix firmy Siemens w połączeniu z Realtime Controller i oprogramowaniem RapidPlan znacznie upraszcza przygotowanie automatycznych procesów robotycznych, skracając czas wdrażania i dostosowywania się do zmian, zarówno podczas symulacji, jak i na hali produkcyjnej. Zintegrowana technologia eliminuje konieczność ingerencji w uczenie maszynowe oraz tworzenia i zarządzania strefami kolizji.

Wyniki badań przeprowadzonych wspólnie z klientem wskazują na skrócenie czasu cyklu programowania o ponad 70%, co umożliwia szybsze i solidniejsze wdrożenia.

Źródło: Robotics&Automation

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Aktualności
Stabilny wzrost na rynku obrabiarek
Przemysł 4.0
Pepperl+Fuchs prezentuje Digital Twin Starter Kit na Hannover Messe 2025 – rewolucja w IIoT
Przemysł 4.0
Już za miesiąc Warsaw Industry Automatica 2025
Powiązane treści
Realtime Robotics pozyskał 31 mln dolarów w rundzie finansowej
Siemens Energy uruchomił system przesyłu energii dla morskiej turbiny wiatrowej o mocy 8 MW
Siemens i Atos pracują nad cyfrowymi bliźniakami
Do 2030 roku wartość rynku robotyki mobilnej przekroczy 157 mld dolarów
Bezkodowe uczenie robotów szansą na powszechną automatyzację
Siemens sprzedaje biznes przekładniowy za 2 mld euro
Kompaktowa zrobotyzowana cela paletyzacji Wikpol
Partnerstwo Siemensa i Juwi

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów