Realtime Robotics ogłosił współpracę z firmą Siemens

| Gospodarka Roboty

Realtime Robotics podjął współpracę z firmą Siemens, w celu uproszczenia integracji zrobotyzowanych stanowisk z obiektami przemysłowymi. Spółka specjalizuje się w autonomicznych systemach sterowania robotami przemysłowymi. Firma wskazuje, że przedsięwzięcie to jest częścią strategicznego partnerstwa z działem Siemens Digital Industries Software.

Realtime Robotics ogłosił współpracę z firmą Siemens

Technologię opracowaną przez Realtime Robotics można łatwo zintegrować z rozwiązaniami Siemens Tecnomatix, co umożliwia prostsze oprogramowanie robotów i koordynację jednostek. Producenci i integratorzy mogą teraz łatwo programować, symulować i testować automatyzację, co znacznie upraszcza cyfrowy proces wdrożenia. Obecnie przygotowanie stanowiska z wieloma robotami do produkcji zajmuje wiele godzin i wiąże się z ograniczonym czasem inżynieryjnym w fazie symulacji.

Po ich wdrożeniu maszyny działają nieelastycznie, co wymaga znacznych modyfikacji w oprogramowaniu. To sprawia, że stanowiska składające się z wielu robotów są nieopłacalne dla wszystkich z wyjątkiem najbardziej stabilnej wielkoseryjnej produkcji. Rozwiązanie Tecnomatix firmy Siemens w połączeniu z Realtime Controller i oprogramowaniem RapidPlan znacznie upraszcza przygotowanie automatycznych procesów robotycznych, skracając czas wdrażania i dostosowywania się do zmian, zarówno podczas symulacji, jak i na hali produkcyjnej. Zintegrowana technologia eliminuje konieczność ingerencji w uczenie maszynowe oraz tworzenia i zarządzania strefami kolizji.

Wyniki badań przeprowadzonych wspólnie z klientem wskazują na skrócenie czasu cyklu programowania o ponad 70%, co umożliwia szybsze i solidniejsze wdrożenia.

źródło: Robotics&Automation