Realtime Robotics pozyskał 31 mln dolarów w rundzie finansowej

| Gospodarka Roboty

Realtime Robotics specjalizujący się w oprogramowaniu do planowania ruchu robotów przemysłowych, pozyskał w rundzie finansowej 31,4 mln dolarów. Nowi inwestorzy strategiczni, w tym HAHN Automation i SAIC Capital Management, a także Soundproof Ventures i Heroic Ventures, po zakończenia finansowania dołączą do obecnej grupy składającej się z podmiotów SPARX Asset Management, Omron Ventures, Toyota AI Ventures, Scrum Ventures i Duke Angels.

Realtime Robotics pozyskał 31 mln dolarów w rundzie finansowej

Produkty Realtime umożliwiają pojedynczemu lub wielu robotom autonomiczną pracę z pełną wydajnością w środowiskach pozbawionych struktury i klatek. Realtime twierdzi, że przy użyciu jego rozwiązań roboty przemysłowe mogą być instalowane, aktualizowane lub ponownie wdrażane przy minimalnej ingerencji w oprogramowanie. Technologia opracowana przez Realtime Robotics umożliwia firmom automatyzację większej liczby procesów poprzez usunięcie złożoności inżynieryjnej i skrócenie czasu cyklu, obniżenie ogólnych kosztów, zwiększenie przepustowości, wydajności operacyjnej i zwrotu z inwestycji.

Na świecie firmy wydają około 350 mld dolarów rocznie na usługi logistyczne i zwiększają wykorzystanie robotyki, aby nadążyć za popytem. Prognozuje się, że rynek automatyki przemysłowej będzie rósł w tempie 9,3% rocznie w latach 2020-2027, osiągając wartość 306,2 mld dolarów.

Realtime Robotics będzie rozszerzał zasięg swoich działań w branży automatyki magazynowej, jednocześnie dostarczając rozwiązania dla światowych koncernów motoryzacyjnych. Ściśle współpracując z długoterminowymi partnerami i klientami, Realtime będzie również nadal doskonalić swój system współpracy, który łączy opatentowaną technologię planowania w czasie rzeczywistym z innymi certyfikowanymi komponentami systemu. Umożliwi to robotom przemysłowym dynamiczne dostosowywanie ruchów i unikanie niepożądanego kontaktu z ludźmi, przy jednoczesnym ciągłym wykonywaniu zleconych zadań.

źródło: Robotics&aAutomation