Politechnika Opolska rozbuduje Centrum Projektowe Fraunhofera dla Zaawansowanych Technologii Lekkich

Politechnika Opolska zamierza rozbudować Centrum Projektowe Fraunhofera dla Zaawansowanych Technologii Lekkich. Wartość inwestycji wyniesie w sumie 8,5 mln zł, z czego 6,3 mln będzie pochodziło z dotacji UE.

Posłuchaj
00:00

Nowa jednostka będzie prowadziła pracę w obszarze naukowo-dydaktycznym i przemysłowym. Zostaną zakupione takie urządzenia, jak komory starzeniowe i mikroskopy. Szczególny nacisk ma być położony na technologię materiałów lekkich stosowanych w motoryzacji i lotnictwie. Zgodnie z planami uczelni dostawy wyposażenia i modernizacja laboratoriów potrwają do dwóch lat.

Hybrydowe struktury z materiałów lekkich coraz częściej stosowane są w segmencie motoryzacyjnym, lotniczym, mechanicznym, aparaturze przemysłowej i produkcyjnej, jak również inżynierii lądowej. Redukcja dużej ilości ruchomych części pozwala oszczędzić energię i zmniejszyć ich zużycie. Konstrukcje z materiałów lekkich stały się kluczową technologią w wielu sektorach przemysłowych i sprzyjają rozwojowi komponentów o dużej wydajności posiadających właściwości dopasowane do danego obciążenia i funkcji.

Źródło: Nauka w Polsce

Powiązane treści
Organizacja APO otworzyła na Tajwanie ośrodek rozwoju technologii przemysłowych
Danfoss na Politechnice Wrocławskiej
Morska energetyka wiatrowa nowym kierunkiem na Politechnice Gdańskiej
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
Partnerstwo Dassault Systèmes i BoConcept zmieni planowanie przestrzeni i projektowanie wnętrz
Aktualności
Druk 3D w przemyśle lotniczym i kosmicznym
Zasilanie, aparatura nn
Enea buduje magazyn energii
Roboty
Materiały eksploatacyjne do spawania
Roboty
Współpraca ludzi i robotów - czy to dobry kierunek?
Aktualności
Sprzęt do prac leśnych

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów