Organizacja APO otworzyła na Tajwanie ośrodek rozwoju technologii przemysłowych

| Gospodarka Przemysł 4.0

Azjatycka organizacja APO (Asian Productivity Organization) otworzyła 6 sierpnia w środkowym Tajwanie, w parku przemysłowym Taichung, Centrum Doskonalenia w Zakresie Inteligentnej Produkcji (Center of Excellence on Smart Manufacturing). Ośrodek ten integrować będzie zespoły ekspertów z dziedziny technologii wytwarzania oraz dostawców inteligentnych urządzeń i systemów produkcyjnych. Jest to drugi taki obiekt na Tajwanie, po Centrum Doskonałości w Zakresie Zielonej Produktywności (Center of Excellence on Green Productivity), utworzonym w roku 2013.

Organizacja APO otworzyła na Tajwanie ośrodek rozwoju technologii przemysłowych

Celem nowego ośrodka jest wzmocnienie międzynarodowej współpracy badawczej oraz organizacja seminariów eksperckich i szkoleń personelu, które umożliwią opracowanie usług technologicznych w zakresie inteligentnej produkcji oraz będą taką produkcję promować w krajach członkowskich APO. Centrum ma także stanowić pomost dla zagranicznych przedsiębiorstw do inwestowania na Tajwanie i dla firm tajwańskich do inwestowania i prowadzenia działalności za granicą.

Tajwan jest jednym z 20 państw należących do APO. Organizacja zgodziła się na utworzenie na Tajwanie centrum inteligentnej produkcji w kwietniu bieżącego roku.

źródło: DigiTimes