ABB otworzy w Houston centrum technologii dla opieki zdrowotnej

| Gospodarka Roboty

ABB planuje otworzyć w październiku tego roku swoje pierwsze centrum technologii dla opieki zdrowotnej przy kampusie Texas Medical Center (TMC) w Houston. Firma zapowiedziała, że do laboratoriów medycznych wprowadzi roboty pomocnicze, które będą mogły pracować obok ludzi bez potrzeby wygradzania stref bezpieczeństwa, a także pozwolą zwiększyć liczbę testów nawet o 50% w skali roku.

ABB otworzy w Houston centrum technologii dla opieki zdrowotnej

W ramach rozwoju niechirurgicznych systemów zrobotyzowanych firma nawiąże współpracę z personelem medycznym, naukowcami i inżynierami z TMC. Nowe procesy laboratoryjne przyspieszą prace manualne i poprawią bezpieczeństwo szczególnie w badaniach nad zaawansowanymi technicznie terapiami, między innymi antynowotworowymi.

W centrum badawczo-rozwojowym 20-osobowy zespół z działu robotyki ABB dostanie do dyspozycji obiekt o powierzchni 500 m² z laboratorium automatyki oraz stanowiskami do szkolenia robotów, salami konferencyjnymi i infrastrukturą, która umożliwi prowadzenie prac wspólnie z partnerami. Według wewnętrznych prognoz firmy do 2025 roku zapotrzebowanie na niechirurgiczne roboty medyczne wzrośnie do 60 tys., co oznacza czterokrotny wzrost w porównaniu do roku 2018.

źródło: ABB