Aleksandrowskie ABB dostarczy przetwornice trakcyjne dla Stadler Polska

| Gospodarka Aktualności

Firma ABB dostarczy dla spółki Stadler Polska 24 przetwornice trakcyjne i pomocnicze dla pociągów typu FLIRT, które uzupełnią tabor PKP Intercity. Krajowy przewoźnik rozszerza swoją flotę pojazdów ze względu na rosnącą liczbę pasażerów. Nowe pociągi obsłużą połączenia m.in. Kraków-Lublin, Szczecin-Kraków i Szczecin-Lublin. Przekształtniki trakcyjne zostaną zainstalowane w 12 nowych składach PKP Intercity, które mają kursować na długich trasach międzywojewódzkich. 

Aleksandrowskie ABB dostarczy przetwornice trakcyjne dla Stadler Polska

Przetwornice powstaną w fabryce ABB zlokalizowanej w Aleksandrowie Łódzkim. Pierwsze zamówione urządzenia zostaną dostarczone jeszcze w tym roku. Sprawdziły się one już w 20 jednostkach FLIRT, z których przewoźnik korzysta od 2015 roku. Pociągi tego typu w czasie swojej eksploatacji przejechały łączny dystans wynoszący aż 28 mln km.

Energooszczędne jednostki typu FLIRT trzeciej generacji osiągają prędkość 160 km/h, co umożliwia pełne wykorzystanie zmodernizowanych szlaków kolejowych. Zastosowane przetwornice ABB Bordline CC1500 integrują wszystkie energoelektroniczne komponenty pojazdu oraz umożliwiają odzyskiwanie energii z hamowania i wykorzystywanie jej do zasilania takich urządzeń pokładowych, jak klimatyzacja i ogrzewanie.

źródło: ABB

Zobacz również