ABB pozbywa się biznesu falowników solarnych

ABB i włoska firma FIMER S.p.A ogłosiły właśnie, że zawarły porozumienie, na mocy którego FIMER przejmie inwerterową jednostkę ABB. Firmy zapewnią płynny transfer klientów i pracowników. FIMER będzie honorować wszystkie istniejące gwarancje, a ABB zrekompensuje nowemu właścicielowi koszty związane z przejęciem jednostki i jej zobowiązań. Pozbycie się inwerterowego biznesu ma kosztować ABB 430 mln dolarów po opodatkowaniu, z czego 75% stanowić ma przepływ gotówki do firmy FIMER od momentu zamknięcia transakcji do 2025 roku.

Posłuchaj
00:00

Wymieniony koszt będzie uwzględniony jako opłata nieoperacyjna poniesiona w drugim kwartale bieżącego roku. Ponadto ABB spodziewa się, że począwszy od drugiej połowy 2019 roku koszty związane z wydzieleniem osiągną 40 mln dolarów.

- Realizowana dezinwestycja jest zgodna z naszą strategią systematycznego zarządzania ofertą firmy w celu wzmocnienia konkurencyjności oraz koncentracji na jakości przychodów i na segmentach o wyższym wzroście. Biznes solarny jest ugruntowaną i kluczową działalnością firmy FIMER, i dlatego uważamy, że będzie ona bardzo dobrym właścicielem dla jednostki ABB zajmującej się inwerterami słonecznymi. Dzięki ofercie inteligentnych produktów dla segmentu niskiego i średniego napięcia ABB będzie nadal integrować energetykę słoneczną z szeregiem inteligentnych rozwiązań, w tym dotyczących inteligentnych budynków, magazynowania energii oraz ładowania pojazdów elektrycznych - mówił Tarak Mehta, prezes oddziału Electrification firmy ABB.

Dział falowników słonecznych ABB zatrudnia około 800 pracowników w ponad 30 krajach, a zakłady produkcyjne i centra badawczo-rozwojowe znajdują się we Włoszech, Indiach i w Finlandii. W 2018 roku inwerterowy biznes ABB osiągnął przychody w wysokości około 290 mln dolarów.

Źródło: ABB

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Rynek ciężkiego sprzętu budowlanego
Aktualności
Zautomatyzowany transport materiałów w intralogistyce – Bosch Rexroth i K.Hartwall łączą siły
Aktualności
Nowy rozdział w OMRON: specjalistyczny zespół od robotyki dla lepszej obsługi klientów
Aktualności
Bosch Rexroth patrzy w przyszłość z optymizmem po trudnym roku finansowym 2024
Aktualności
ABB planuje wydzielenie działu robotyki jako samodzielnej spółki
Roboty
Universal Robots i Mobile Industrial Robots zaprezentują nowe rozwiązania AI dla przemysłu podczas Automate 2025
Powiązane treści
Do 2028 roku wartość rynku systemów PV wyniesie 293 mld dolarów
ABB sfinalizowało sprzedaż biznesu falowników PV
ABB i Coruna współpracują
Pilotażowa aplikacja ABB wykorzystuje komunikację 5G i algorytmy AI
ABB otworzy w Houston centrum technologii dla opieki zdrowotnej
Aleksandrowskie ABB dostarczy urządzenia trakcyjne dla Newagu
Björn Rosengren zostanie prezesem Grupy ABB
ABB uruchamia akcelerator dla start-upów związanych z obszarem AI
ABB zbudowało elektryczną ciężarówkę
ABB w Polsce ma nowego prezesa

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów