Aleksandrowskie ABB dostarczy urządzenia trakcyjne dla Newagu

| Gospodarka Aktualności

Firma Newag, specjalizująca się w produkcji, utrzymaniu i modernizacji taboru kolejowego, zamówiła urządzenia trakcyjne ABB do 20 lokomotyw Griffin. Pojazdy zostaną dostarczone do PKP Intercity, największego przewoźnika kolejowego w kraju. Zamówienie pojazdów przez PKP Intercity jest częścią wartego ponad 7 mld zł programu inwestycyjnego tej spółki, którego celem jest zakup i modernizacja niezawodnego taboru oraz podnoszenie komfortu podróży. Newag wykorzysta także silniki trakcyjne ABB w 20 lokomotywach Dragon, przeznaczonych do prowadzenia ciężkich składów towarowych.

Aleksandrowskie ABB dostarczy urządzenia trakcyjne dla Newagu

Nowe lokomotywy Griffin, napędzane silnikami i przekształtnikami trakcyjnymi ABB, pozwolą efektywnie wykorzystać zmodernizowane linie kolejowe, zwiększając prędkość maksymalną pociągów do 160 km/h.

Przekształtniki Bordline CC1500 umożliwiają zoptymalizowane zasilanie i sterowanie silnikami trakcyjnymi oraz efektywne odzyskiwanie energii w czasie hamowania. Odzyskana energia wykorzystywana jest do zasilania urządzeń pokładowych. Przekształtniki wyprodukowane zostaną w fabryce ABB w Aleksandrowie Łódzkim.

źródło: ABB

Zobacz również