ABB oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii będą współpracować w obszarze nowych technologii

Efektem porozumienia ma być dalsze zwiększanie zaangażowania firmy ABB w realizację polityki gospodarczej i edukacyjnej prowadzonej przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, a związanej ze wzmocnieniem konkurencyjności i innowacyjności polskiej gospodarki. ABB zaangażuje się m.in. w przyspieszanie procesu wdrażania najnowszych metod produkcji w polskich przedsiębiorstwach i podwyższanie ich kompetencji.

Posłuchaj
00:00

Spółka ABB zadeklarowała też gotowość do współpracy w ramach Platformy Przemysłu Przyszłości, której inauguracja działalności planowana jest na I kwartał bieżącego roku. Za pośrednictwem Platformy Przemysłu Przyszłości firmy technologiczne, takie jak ABB, będą mogły wykorzystać swoje doświadczenie i kompetencje do promowania wśród polskich przedsiębiorców rozwiązań technologicznych zapewniających interoperacyjność i tworzenie zaufanych systemów wymiany danych. Platforma będzie też miejscem promowania dobrych praktyk z zakresu wzajemnego dzielenia się danymi oraz przeprowadzania transformacji firm do poziomu Przemysłu 4.0. ABB będzie dzielić się z przedsiębiorstwami wiedzą m.in. z obszaru automatyzacji i robotyzacji.

- Aby sprostać wyzwaniom stojącym przed przedsiębiorcami, bardzo ważne jest wzmocnienie więzi między środowiskiem biznesowym, ośrodkami akademickimi i przedstawicielami instytucji rządowych. Dlatego też, jako technologiczny lider z ponad 130-letnim doświadczeniem, chętnie zaangażowaliśmy się we współpracę z fundacją Platforma Przemysłu Przyszłości. Promowane w ramach inicjatywy technologie cyfrowe są siłą napędową innowacyjnego przemysłu, oferują nowe możliwości biznesowe oraz pozwalają zwiększać produktywność, efektywność energetyczną i bezpieczeństwo operacji - powiedział Paweł Łojszczyk, prezes zarządu i dyrektor zarządzający ABB w Polsce.

Źródło: ABB

Powiązane treści
Współpraca ABB i Rolls-Royce
ABB i Dassault Systèmes nawiązują globalną współpracę w celu automatyzacji i robotyzacji fabryk
Ulrich Spiesshofer zrezygnował ze stanowiska prezesa zarządu ABB
Aleksandrowskie ABB dostarczy urządzenia trakcyjne dla Newagu
Pilotażowa aplikacja ABB wykorzystuje komunikację 5G i algorytmy AI
ABB uruchamia akcelerator dla start-upów związanych z obszarem AI
ABB za 11 mld dolarów sprzedaje firmie Hitachi Dywizję Power Grids
ABB i Coruna współpracują
ABB zasili podwrocławską fabrykę baterii LG Chem
W nowej fabryce ABB w Chinach roboty wyprodukują roboty
Björn Rosengren zostanie prezesem Grupy ABB
ABB w Polsce ma nowego prezesa
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
Automatyzacja górnictwa
Przemysł 4.0
SICK ANS/ANM58 PROFINET – nowa generacja enkoderów absolutnych dla Przemysłu 4.0
Aktualności
Perspektywy rynku przekładni
Aktualności
Współpraca Omron i Cognizant
Pomiary
Testy nowego sposobu detekcji uszkodzeń kabli
Aktualności
Firma Unilever rozbudowuje bydgoską fabrykę

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów