Ulrich Spiesshofer zrezygnował ze stanowiska prezesa zarządu ABB

Będący od 2013 roku prezesem zarządu Grupy ABB Ulrich Spiesshofer przestał pełnić swoją funkcję. Stanowisko prezesa zarządu objął tymczasowo Peter Voser, dotychczasowy przewodniczący rady nadzorczej Grupy, który przez najbliższy czas będzie łączył obie funkcje. Obecnie trwa procedura rekrutacji zmierzająca do wyboru stałego prezesa zarządu Grupy ABB. Na zdjęciu od lewej - Peter Voser i Ulrich Spiesshofer.

Dodaj do ulubionych źródeł w Google
Posłuchaj
00:00

 

Chcesz częściej widzieć nasze artykuły w Google? Dodaj AutomatykaB2B do ulubionych źródeł

Powiązane treści
Pilotażowa aplikacja ABB wykorzystuje komunikację 5G i algorytmy AI
Współpraca ABB i Rolls-Royce
ABB oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii będą współpracować w obszarze nowych technologii
ABB i Coruna współpracują
ABB i Dassault Systèmes nawiązują globalną współpracę w celu automatyzacji i robotyzacji fabryk
Aleksandrowskie ABB dostarczy urządzenia trakcyjne dla Newagu
Björn Rosengren zostanie prezesem Grupy ABB
ABB uruchamia akcelerator dla start-upów związanych z obszarem AI
ABB za 11 mld dolarów sprzedaje firmie Hitachi Dywizję Power Grids
ABB zasili podwrocławską fabrykę baterii LG Chem
W nowej fabryce ABB w Chinach roboty wyprodukują roboty
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Przemysł 4.0
Prezydent podpisał nowelizację specustawy jądrowej. Budowa elektrowni może przyspieszyć o dwa lata
Przemysł 4.0
Vale rozszerza współpracę z ABB. Automatyzacja trafi do kolejnych zakładów przeróbki rudy żelaza
Zasilanie, aparatura nn
Mitsubishi Electric przejmie 100% udziałów w polskiej spółce MEDCOM
Roboty
TechForce Robotics planuje pilotaż automatyzacji fabryk z możliwością wdrożenia do 5000 systemów
Silniki i napędy
Koniec przekładni
Przemysł 4.0
NVIDIA i giganci finansowi szykują 500 mld dolarów na infrastrukturę AI

Cyberbezpieczeństwo OT - od technicznego tła do elementu odporności organizacji

Systemy automatyki przemysłowej, budynkowej i infrastrukturalnej przez lata funkcjonowały jako środowiska techniczne, których kluczowym zadaniem było zapewnienie ciągłości działania procesów. Projektowane z myślą o niezawodności i stabilności, pozostawały relatywnie odseparowane od szerszej dyskusji o cyberbezpieczeństwie. Nie oznaczało to jednak, że bezpieczeństwo stanowiło kwestię drugorzędną. Wręcz przeciwnie – było wpisane w samą naturę tych systemów. Dziś zmienia się przede wszystkim to, że zaczynamy tę zależność świadomie identyfikować i wprost nią zarządzać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów