MAN zainwestuje w Małopolsce 95 mln euro

| Gospodarka Aktualności

W ramach strategii New MAN, w latach 2020-2022 rozbudowana zostanie fabryka pojazdów ciężarowych w Niepołomicach. Wpłynie to znacząco na wzrost mocy produkcyjnych oraz zatrudnienie w zakładzie, który stanie się jednym z największych pracodawców w regionie. Wartość inwestycji firmy MAN Truck & Bus SE wyniesie 95 mln euro. W Krakowskim Parku Technologicznym 10 czerwca został podpisany list intencyjny.

MAN zainwestuje w Małopolsce 95 mln euro

Uruchomienie produkcji po rozbudowie zakładu nastąpić ma we wrześniu 2022 r. Docelowo fabryka zatrudniać będzie ponad 2500 pracowników, zarówno na linii produkcyjnej, jak i w obszarze administracyjnym. Średnia dzienna produkcja wyniesie ponad 300 pojazdów oraz 200 kabin.

W Niepołomicach powstawać będzie cały przekrój pojazdów ciężarowych MAN - od pojazdów klasy lekkiej i średniej, po pojazdy ciężarowe klasy ciężkiej. W zakładzie znajdzie się także centrum modyfikacji pojazdów ciężarowych oraz hala wyposażenia kabin.

Zakład MAN Trucks w Niepołomicach został otwarty pod koniec 2007 roku. Do tej pory produkowane były tam pojazdy klasy ciężkiej, przeznaczone zarówno na rynki europejskie, jak i pozaeuropejskie. Do końca roku 2020, wyprodukowano tu ponad 171,5 tys. ciągników siodłowych i podwozi.

W Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej - największej strefie przemysłowej w Małopolsce - zainwestowało dotychczas 26 przedsiębiorstw, przy czym 47 projektów inwestycyjnych korzysta z ulgi podatkowej, w tym 6 w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

źródło: Krakowski Park Technologiczny