Duński SwipBox dostarczy automaty paczkowe dla Finlandii

| Gospodarka Aktualności

W Finlandii gwałtownie przyspieszył rynek e-commerce, a wraz z nim wzrósł popyt na automaty paczkowe. Ogólnokrajowy dystrybutor przesyłek - firma Lehtipiste - w ciągu kilku najbliższych miesięcy podwoi swoją sieć urządzeń do ich odbioru. Dostawcą automatów pod marką Pakkettpiste został SwipBox.

Duński SwipBox dostarczy automaty paczkowe dla Finlandii

W ostatnich latach Lehtipiste oraz SwipBox rozwijały na terenie Finlandii sieć automatów pod nazwą Pakkettpiste. Pakkettpiste jest otwartą siecią, z której mogą korzystać różni przewoźnicy na ostatniej mili dostaw. Sieć korzysta z ekosystemu automatów paczkowych SwipBox Classic. Ze względu na intensywny rozwój e-handlu i wymagań użytkowników końcowych w zakresie wygodnych dostaw, obie firmy zdecydowały się rozszerzyć współpracę. Do końca września sieć obejmie ponad 2400 urządzeń w około 600 lokalizacjach.

SwipBox to duński producent i operator automatów do odbioru przesyłek z własnym zapleczem programistycznym. Od 2012 r. dostarcza rozwiązania sprzętowe i software'owe dla logistyki, branży retail oraz detalistów i konsumentów. Oddziały SwipBoxa zlokalizowane są w Danii, Polsce i Australii, i obsługują sieć urządzeń do odbioru przesyłek w ponad 60 krajach. W Polsce SwipBox odpowiada za wdrożenie automatów kurierskich, współpracujących na zasadach tzw. agnostycznej sieci – dostępnej dla każdego operatora logistycznego. Każdy element oferty SwipBoxa jest indywidualnie projektowany w celu minimalizowania kosztów operacyjnych partnerów przedsiębiorstwa. Miejscem produkcji automatów SwipBox jest Dania.

źródło: SwipBox