Shell rozwinie działalność w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

| Gospodarka Aktualności

Centrum biznesowe Shell Business Operations działa w Krakowie od 2006 roku. Zatrudnia 4400 pracowników oraz wspiera operacje Shella na kluczowych rynkach międzynarodowych w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie, m.in. w zakresie finansów, zakupów, logistyki, obsługi klienta, komunikacji i relacji zewnętrznych, a także działalności stacji paliw oraz IT. We współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym firma zainwestuje blisko 100 mln zł w dwa nowe kierunki usług.

Shell rozwinie działalność w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

Jedną z nowych działalności krakowskiego Shell Business Operations będą zaawansowane usługi biznesowe z planowanym zatrudnieniem 250 pracowników, którzy docelowo poprowadzą procesy w obszarach IT, Data Quality, raportowania i analizy, komunikacji czy operacji podatkowych. Drugi kierunek - doskonałości procesów biznesowych - skupi 150 pracowników wspierających działające już w ramach SBO obszary: obsługę klienta, dostawy środków smarnych, logistykę, HR czy IT. Realizacja obu inwestycji właśnie się rozpoczyna.

Shell jest jednym z największych koncernów energetycznych na świecie. Działa w ponad 70 krajach, zatrudniając ponad 80 tys. pracowników. Firma zajmuje się eksploracją, produkcją, rafinacją i wprowadzaniem na rynek ropy naftowej i gazu ziemnego, a także wytwarzaniem i sprzedażą produktów chemicznych. W ostatnich latach poszerza portfolio produktów i usług zero- i niskoemisyjnych, chcąc osiągnąć neutralność emisyjną netto do 2050 roku. W bieżącym roku centrum Shell w Krakowie obchodzi 15-lecie działalności. Pracownicy posługują się 20 językami obcymi, m.in. angielskim, niemieckim, rosyjskim, czeskim, słowackim, bułgarskim, francuskim, włoskim, holenderskim, oraz węgierskim.

Polska Strefa Inwestycji to forma wsparcia dla firm planujących nowe inwestycje. Inwestycja w ramach PSI pozwala na zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT, na okres 12 lub 15 lat. Inwestycja może być zlokalizowana na terenach prywatnych i publicznych. O wsparcie może ubiegać się mały, średni i duży przedsiębiorca. W Małopolsce i powiecie jędrzejowskim operatorem PSI jest Krakowski Park Technologiczny.

źródło: Krakowski Park Technologiczny