Velvet CARE zainwestuje w Krakowskim Parku Technologicznym 230 mln zł

| Gospodarka Aktualności

Firma Velvet CARE uzyskała pozytywną decyzję w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, dzięki czemu rozbuduje swoją papiernię w Kluczach koło Olkusza - jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów papierniczych nie tylko w Polsce, ale także w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Minimum 230 mln złotych zostanie przeznaczone m.in. na rozbudowę oraz zakup nowych maszyn i urządzeń. Pozwoli to na intensyfikację prac badawczych związanych z poszerzeniem oferty produktowej.

Velvet CARE zainwestuje w Krakowskim Parku Technologicznym 230 mln zł

W 2016 roku teren, na którym znajduje się papiernia Velvet CARE stał się częścią Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pozwoliło to na realizację inwestycji o wartości ponad 210 mln zł, czego efektem było podwojenie mocy produkcyjnych i znaczące zwiększenie skali działania. W latach 2016-2018 zainwestowano w nową, supernowoczesną, energooszczędną i wydajną maszynę papierniczą MP7, wybudowano dwa magazyny - wyrobów gotowych i bibuły, a także zainstalowano 7 nowych linii produkcyjnych.

W ciągu 6 pierwszych lat działalności firma Velvet CARE podwoiła skalę produkcji i jest na drodze do potrojenia obrotów, które w 2019 r. osiągnąć mają około 600 mln zł. Przedsiębiorstwo ma mocną pozycję w obszarze produkcji na rzecz sieci handlowych (tzw. marek własnych), a jej dobrze rozpoznawalne wyroby obecne są w ponad 30 krajach. Produkty marki Velvet, od momentu wprowadzenia ich na rynek w 1997 roku, utrzymują pozycję niekwestionowanego lidera w kategorii produktów markowych. Firma zatrudnia blisko 650 pracowników, z czego ponad 150 osób dołączyło w ciągu ostatnich dwóch lat.

źródło: Krakowski Park Technologiczny

Zobacz również