Spółka Almus w ramach Polskiej Strefy Inwestycji zwiększy moce produkcyjne

| Gospodarka Aktualności

Producent papierów higienicznych i przemysłowych, firma Almus Sp. z o.o., zainwestuje w gminach Słomniki i Radziemice 90 mln zł. Inwestycja będzie możliwa dzięki decyzji o wsparciu wydanej przez Krakowski Park Technologiczny w ramach Polskiej Strefy Inwestycji (PSI).

Spółka Almus w ramach Polskiej Strefy Inwestycji zwiększy moce produkcyjne

Modernizacja zakładu zapewni elastyczność linii produkcyjnych i umożliwi szybką reakcję na zapotrzebowanie rynku. W ramach inwestycji zaplanowano budowę nowych hal produkcyjno-magazynowych, zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń oraz unowocześnienie dotychczasowych ciągów technologicznych. Spółka zadeklarowała także utworzenie nowych miejsc pracy.

Firma Almus powstała w 1997 r. Początkowo produkowała papiery toaletowe szare. W 2002 r. wybudowany został nowy zakład, a w kolejnych latach kupowano coraz bardziej zaawansowane linie technologiczne i rozbudowywano infrastrukturę. Miejsce szarych makulaturowych papierów zajęły wyroby z czystej celulozy. Obecnie, obok papierów toaletowych, Almus wytwarza papiery przemysłowe oraz ręczniki papierowe, produkowane według autorskiej technologii Decorated Point to Point.

Polska Strefa Inwestycji to forma wsparcia dla firm planujących inwestycje. Nowa inwestycja w ramach PSI pozwala na zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT na okres 12 lub 15 lat. Krakowski Park Technologiczny jest operatorem PSI w Małopolsce i w powiecie jędrzejowskim. Decyzja dla firmy Almus jest pierwszą decyzją o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wydaną w gminach Słomniki oraz Radziemice.

źródło: Krakowski Park Technologiczny

Zobacz również