EIT Digital i Krakowski Park Technologiczny zakończyli EIT Digital Venture Program

| Gospodarka Aktualności

Dobiegła końca druga edycja EIT Digital Venture Program dla start-upów będących na wczesnym etapie rozwoju. Krakowski Park Technologiczny i EIT Digital poszerzyły tym razem swoją współpracę o czeską instytucję wspierającą przedsiębiorców - JIC - która przybliża uczestnikom specyfikę czeskich oraz słowackich rynków.

EIT Digital i Krakowski Park Technologiczny zakończyli EIT Digital Venture Program

Venture Program stanowi wsparcie przy tworzeniu nowych, innowacyjnych spółek. Do drugiej edycji programu zakwalifikowało się 7 zespołów z Polski i Czech, które przeszły przez 8-tygodniowy program preakceleracji. Oprócz wsparcia finansowego do 25 tys. euro i możliwości usystematyzowania projektów, zespoły - jeszcze nie firmy - biorące udział miały także możliwość zdobycia cennych kontaktów międzynarodowych i biznesowych.

W ramach EIT Digital Venture Program zespoły wzięły udział w szeregu szkoleń i konsultacji z ekspertami, m.in. z takich dziedzin, jak definiowanie modelu biznesowego w oparciu o lean canvas, pitching, sprzedaż, marketing, gotowość inwestycyjna - jak nie rozmawiać z inwestorem oraz na co zwracają uwagę inwestorzy. Uczestnicy brali udział również w Bootcampie, podczas którego omawiano zagadnienia persony, customer development i tworzenie customer journey (mapowanie ścieżki klienta). Zespoły, które swój projekt budują w modelu B2B miały okazję do spotkań i konsultacji z dużymi firmami Mokosh, Anwen czy Grupa Azoty. Drugiego lipca 2021 r. odbył się Pitch Day, podczas którego przed reprezentantami funduszy inwestycyjnych zespoły prezentowały efekty prac i pomysły na biznes.

źródło: Krakowski Park Technologiczny