Grant dla firm inwestujących w Przemysł 4.0

| Gospodarka Przemysł 4.0

Nawet 60 tys. euro przewidziane jest dla małych i średnich firm z województwa małopolskiego, które zajmują się rozwojem technologii lub produktów z obszarów Internetu Rzeczy, robotyki, automatyzacji i inteligentnych fabryk czy też sztucznej inteligencji (AI). Projekt koordynuje hub4industry – DIH Krakowskiego Parku Technologicznego, a zgłoszenia przyjmowane są do 15 września bieżącego roku.

Grant dla firm inwestujących w Przemysł 4.0

Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz online. W aplikacji należy przedstawić projekt na etapie zaawansowanego prototypu.

Projekt wystartuje z końcem 2020 r. i potrwa 10 miesięcy. Zwycięzcy, oprócz wsparcia finansowego, mogą liczyć na pomoc mentorów w zakresie zarówno technologii, jak i strategii biznesowej oraz na dostęp do infrastruktury.

Usługa Digital Innovation Hubu dla firm

Pomoc w pozyskaniu finansowania dla rozwoju przemysłu to jedna z usług hub4industry ­ Digital Innovation Hubu Krakowskiego Parku Technologicznego, który powstał w ubiegłym roku w Krakowie. DIH hub4industry tworzą takie doświadczone firmy, jak ASTOR - dostawca rozwiązań w zakresie automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji procesów produkcyjnych, eksperci telekomunikacji z T-Mobile Polska, cyberbezpieczeństwa z Instytutu Kościuszki, technologii BIM z BIM Klaster, a także badacze z AGH i Politechniki Krakowskiej. DIH współpracuje również z europejskimi instytucjami otoczenia biznesu m.in. prestiżowym fińskim instytutem VTT.

Małopolska w europejskim projekcie BOWI

Grant udzielany jest w ramach europejskiego projektu BOWI (Boosting Widening Digital Innovation Hubs), w którym województwo małopolskie - wraz z pięcioma innymi europejskimi regionami - zostaje objęte opieką przez sieć ekspertów i instytucji z Finlandii, Niemiec, Holandii. Środki pochodzą z unijnego programu Horyzont2020, a budżet będzie przyznawany w formie ryczałtu. Maksymalne finansowanie w wysokości 60 tys. euro może stanowić 70% budżetu całego projektu.

źródło: Krakowski Park Technologiczny