Zawory elektromagnetyczne, które pozwalają na tworzenie kompaktowych konstrukcji maszyn

| Gospodarka Aktualności

Firma Emerson wprowadziła na rynek serię dwu- i trójdrożnych zaworów elektromagnetycznych, które spełniają potrzeby producentów maszyn (OEM) w zakresie konstruowania bardziej kompaktowych urządzeń bez uszczerbku na wydajności sterowania przepływem mediów. Zawory ASCO serii 256/356 oferują mniejsze gabaryty, do 40% mniejsze zużycie energii i do 30% wyższe ciśnienia pracy.

Zawory elektromagnetyczne, które pozwalają na tworzenie kompaktowych konstrukcji maszyn

Mniejsze gabaryty zaworów serii 256/356 pomagają producentom OEM w optymalizacji wewnętrznego układu urządzeń, umożliwiając zintegrowanie większej liczby wysokowydajnych opcji sterowania przepływem w jeszcze mniejszym i bardziej eleganckim produkcie końcowym. Jest to szczególnie ważne dla producentów ekspresów do kawy, dystrybutorów napojów, urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, pomp i sprężarek, sprzętu spawalniczego oraz urządzeń analitycznych i medycznych.

Osiągnięcie porównywalnych wartości znamionowych ciśnienia w mniejszym zaworze skutkuje zazwyczaj zwiększonym zużyciem energii, ale seria 256/356 zmniejsza zużycie energii nawet o 40%. Umożliwia to producentom OEM zastosowanie mniejszego zaworu przy zachowaniu lub nawet poprawieniu parametrów sterowania przepływem w stosunku do poprzedniej wersji i uzyskanie znacznych oszczędności energii.

Ciśnienie znamionowe niektórych wersji przeprojektowanych zaworów elektromagnetycznych serii 256/356 wzrosło nawet o 30% w porównaniu z poprzednimi wersjami, co umożliwia ich stosowanie w jeszcze bardziej wymagających aplikacjach, takich jak myjki wysokociśnieniowe lub dystrybutory paliwa wodorowego. Wydajność wersji zasilanej napięciem stałym jest obecnie podobna do wydajności wersji zasilanej napięciem zmiennym, co umożliwia obniżenie ogólnych kosztów systemu poprzez wyeliminowanie konieczności konwersji na zasilanie zmienne w celu maksymalizacji wydajności zaworu elektromagnetycznego.

- Firma Emerson zaprojektowała zawory elektromagnetyczne serii 256/356 od podstaw, tworząc gamę zaworów elektromagnetycznych, które wyznaczają nowe standardy w technologii sterowania przepływem mediów poprzez zmniejszenie ogólnej powierzchni zaworu i zużycia energii przy jednoczesnym zwiększeniu wartości znamionowych ciśnienia. Poprawa wydajności została uzupełniona o szerszy wybór materiałów korpusu oraz opcji połączeń. Zapewnia to producentom OEM najszerszy zakres dostępnych opcji z jednego źródła od zaufanego dostawcy, aby spełniać ich różnorodne wymagania dotyczące konkretnych aplikacji - powiedział Erik VanLaningham, Vice President of Global Marketing w dziale automatyki przemysłowej firmy Emerson.

Seria 256/356 oferuje rozszerzony wybór materiałów korpusu, w tym mosiądz bezołowiowy, stal nierdzewną i specjalnie opracowany materiał kompozytowy, który jest o 20% lżejszy od mosiądzu i spełnia wszelkie światowe standardy bezpieczeństwa i higieny w zastosowaniach związanych z żywnością i napojami. Zawory są również pyłoszczelne. Posiadają stopień ochrony IP67 i są zanurzalne w wodzie do jednego metra, dzięki czemu nadają się do pracy w trudnych warunkach, zwiększając niezawodność i wydłużając żywotność maszyn. Certyfikaty z zewnętrznych jednostek dla szerokiej gamy norm branżowych, takich jak NSF 169 i EC 1934 dla zastosowań w branży spożywczej, pomagają natomiast producentom OEM skrócić czas wprowadzania nowych produktów na rynek.

Zawory ASCO serii 256/356 posiadają wiele opcji przyłączy procesowych i elektrycznych, co pozwala skrócić czas instalacji nawet o 40% i znacznie ułatwia prace serwisowe oraz konserwacyjne. W celu uzyskania dodatkowych informacji odwiedź strony: https://www.emerson.com/en-us/catalog/asco-256 oraz https://www.emerson.com/en-us/catalog/asco-356.

źródło: Emerson