W 2025 roku rynek środków do obróbki metalu przekroczy wartość 13 mld dolarów

| Gospodarka Aktualności

Oleje wykorzystywane przy obróbce metali są niezbędnym środkiem, który ogranicza zużycie narzędzia, eliminuje kurz i wióry powstające podczas tego procesu. Na rynku są dostępne płyny mineralne, syntetyczne i te typu bio. Agencja analityczna The Buisness Research Company oszacowała, że światowy rynek olejów do obróbki metali wzrośnie do 10,71 mld dolarów, przy wzroście charakteryzującym CAGR na poziomie 7,6%. Dla porównania wartość tego segmentu w roku 2020 wyniosła 9,95 mld dolarów.

W 2025 roku rynek środków do obróbki metalu przekroczy wartość 13 mld dolarów

Wzrost zapotrzebowania na tego typu środki wynika z tego, że firmy wznawiają swoją działalność po zniesieniu restrykcji obejmujących pracę zdalną i dystans społeczny. Oczekuje się, że rynek płynów do obróbki metali osiągnie w 2025 roku wartość 13,06 mld dolarów przy CAGR wynoszącym 5,1%.

Rynek motoryzacyjny napędem dla rynku płynów do obróbki metali

Analitycy wskazują, że to sektor motoryzacyjny będzie napędzał rynek olejów do obróbki metali przez całym okres prognozy. Branża motoryzacyjna składa się ze zróżnicowanej grupy firm i organizacji, które zajmują się projektowaniem, produkcją, marketingiem i sprzedażą samochodów. Płyny do obróbki metali, które ograniczają emisję ciepła i tarcie podczas cięcia i szlifowania, są często wykorzystywane przy produkcji części samochodowych.

Przykładowo Hyundai Motor Company, ogłosił w styczniu 2021 roku sprzedaż pojazdów na poziomie 52 tys. sztuk, co oznacza wzrost o 23,8% rok do roku. Ponadto, według India Brand Equity Foundation (IBEF), w 2020 roku, w Indiach sprzedano około 3,49 mln samochodów.

Nowe rozwiązania na rynku środków do obróbki metali

Główne firmy działające w tym sektorze koncentrują się na wprowadzaniu nowych linii produktów w celu zaoferowania olejów o lepszych właściwościach i niższych kosztach. Na przykład w lutym 2019 roku amerykańska firma Chemtool Incorporated wprowadziła na rynek Lubricant 4284, nową serię syntetycznych środków przeznaczonych do obróbki i szlifowania aluminium oraz innych stopów żelaznych i nieżelaznych. Jest to specjalnie zaprojektowany środek smarny i detergent, który poprawia czystość maszyny i pozwala uzyskać wysokiej jakości wykończenia obrabianych przedmiotów.

W marcu 2020 roki DuBois Chemicals, amerykański dostawca rozwiązań chemicznych, przejął firmę Cimcool od Milacron, spółki zależnej Hillenbrand, za kwotę 224 mln dolarów. Oczekuje się, że działanie to zapewni nowe rozwiązania i poszerzy zespół ekspertów. Cimcool Industrial Products to amerykański producent wysokowydajnych specjalistycznych płynów do obróbki metali, w tym środków do usuwania, formowania, ochrony i czyszczenia.

Który region objął czołowe miejsce na rynku środków do obróbki metali?

W roku ubiegłym region Azji i Pacyfiku zajął czołowe miejsce na światowym rynku środków do obróbki metali. Ameryka Północna znalazła się na drugim miejscu.

źródło: The Business Research Company