ABB wdraża w Katarze technologię ładowania

| Gospodarka Zasilanie, aparatura nn

ABB dostarczy infrastrukturę do ładowania dla jednej z największych na świecie flot autobusów elektrycznych. W ten projekt zaangażowane jest Korporacyjne Centrum Technologiczne ABB w Krakowie. W ramach zamówienia ABB dostarczy 1300 stanowisk ładujących oraz 89 ładowarek pantografowych, z czego cztery będą mobilne. Łączna moc zainstalowanych urządzeń wyniesie 125 MW.

ABB wdraża w Katarze technologię ładowania

W efekcie powstanie kompletna infrastruktura do ładowania dla floty 1000 autobusów, która ma przewozić około 50 tys. pasażerów dziennie. Dla niewielkiego Kataru to projekt o bardzo dużym znaczeniu, ponieważ tamtejszy transport publiczny opiera się prawie wyłącznie na połączeniach autobusowych.

Istotną rolę do odegrania w tym projekcie miał zespół naukowo-badawczy z Korporacyjnego Centrum Technologicznego ABB w Krakowie. Polacy odpowiadali m.in. za zarządzanie projektem, stworzenie architektury systemu, proces certyfikacji i wdrożenie do produkcji.

Projekt realizowany jest we współpracy z Mannai Trading Company, przedsiębiorstwem budowlanym Ashghal i operatorem floty.

źródło: ABB