ABB wdraża w Katarze technologię ładowania

ABB dostarczy infrastrukturę do ładowania dla jednej z największych na świecie flot autobusów elektrycznych. W ten projekt zaangażowane jest Korporacyjne Centrum Technologiczne ABB w Krakowie. W ramach zamówienia ABB dostarczy 1300 stanowisk ładujących oraz 89 ładowarek pantografowych, z czego cztery będą mobilne. Łączna moc zainstalowanych urządzeń wyniesie 125 MW.

Posłuchaj
00:00

W efekcie powstanie kompletna infrastruktura do ładowania dla floty 1000 autobusów, która ma przewozić około 50 tys. pasażerów dziennie. Dla niewielkiego Kataru to projekt o bardzo dużym znaczeniu, ponieważ tamtejszy transport publiczny opiera się prawie wyłącznie na połączeniach autobusowych.

Istotną rolę do odegrania w tym projekcie miał zespół naukowo-badawczy z Korporacyjnego Centrum Technologicznego ABB w Krakowie. Polacy odpowiadali m.in. za zarządzanie projektem, stworzenie architektury systemu, proces certyfikacji i wdrożenie do produkcji.

Projekt realizowany jest we współpracy z Mannai Trading Company, przedsiębiorstwem budowlanym Ashghal i operatorem floty.

Źródło: ABB

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
LG przejmuje Bear Robotics
Roboty
Nowa era personalizacji: robot odręcznie pisze kartki dzięki technologii igus
Roboty
Minirobot do wirtualnych biopsji i wewnętrznych skanów 3D
Aktualności
Czy w Polsce zniknie problem z infrastrukturą dla samochodów elektrycznych?
Aktualności
AIUT zaprezentuje najnowsze rozwiązania IoT i systemy wbudowane na targach Hannover Messe 2025
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Powiązane treści
ABB sprzedaje Dodge RBC za 2,9 mld dolarów
ABB inwestuje w BrainBox AI
PGNiG inwestuje w ładowarki dla EV
Ekoenergetyka wprowadza ładowarki na skandynawski rynek

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów