Toyota wybrała lokalizację pod budowę nowej fabryki

| Gospodarka Aktualności

Toyota ogłosiła wybranie lokalizacji swojej fabryki akumulatorów. Zakład powstanie w Karolinie Północnej, w USA. Wydajność fabryki pozwoli na zaopatrywanie w akumulatory 1,2 mln pojazdów rocznie.

Toyota wybrała lokalizację pod budowę nowej fabryki

Fabryka w Greensboro-Randolph ma rozpocząć działalność w 2025 roku z czterema liniami produkcyjnymi o łącznej mocy produkcyjnej będącej w stanie zapewnić akumulatory litowo-jonowe dla 800 tys. pojazdów. W kolejnych etapach wydajność zostanie zwiększona.

Inwestycja ta jest odpowiedzią na działania koncernu General Motors, który planuje rozbudowę zasobów związanych z akumulatorami w Ameryce Północnej. Administracja prezydenta Joe Bidena stara się promować korzystanie z pojazdów elektrycznych w USA.

Fabryka akumulatorów Toyoty w Karolinie Północnej będzie znajdować się stosunkowo blisko zakładów montażowych pojazdów producenta w Tennessee i Kentucky oraz centrum produkcji części w Zachodniej Wirginii. W październiku Toyota ogłosiła inwestycję w działalność w zakresie akumulatorów, w wysokości 1,29 mld dolarów. Północnoamerykańska jednostka Toyoty będzie posiadać 90% udziałów w tym przedsięwzięciu, a grupa handlowa Toyota Tsusho wejdzie w posiadanie pozostałych 10%.

źródło: Nikkei Asia

Zobacz również