Universal Robots wzmacnia polską kadrę

| Gospodarka Aktualności

Czołowy producent robotów współpracujących wzmocnił swój zespół działający w Polsce. Do grupy dołączył Grzegorz Będkowski, który objął stanowisko Business Development Managera. Będzie odpowiadał za rozwój biznesu UR w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem południowej części naszego kraju.

Universal Robots wzmacnia polską kadrę

Do zadań Grzegorza Będkowskiego należeć będzie również wspieranie klientów planujących wdrażanie cobotów, budowanie świadomości przedsiębiorców w obszarze robotyzacji oraz koordynacja projektów realizowanych wspólnie z partnerami.

- Polski rynek ma ogromny potencjał. Charakteryzuje się stosunkowo niskim zagęszczeniem robotów przemysłowych, w porównaniu do innych krajów w regionie. Jednocześnie lokalne przedsiębiorstwa, w tym z sektora MŚP, coraz częściej dostrzegają potrzebę robotyzacji. Dzięki niej mogą podnosić wydajność i konkurencyjność pomimo trudnej sytuacji na rynku pracy oraz innych wyzwań, związanych np. z łańcuchami dostaw. Obecnie skupiamy się na wdrażaniu robotów współpracujących do obsługi maszyn, spawania oraz paletyzacji. W tych procesach występuje największe zapotrzebowanie na robotyzację - mówił Grzegorz Będkowski.

Nowy Business Development Manager od 10 lat związany jest z automatyką przemysłową, a w ostatnich latach z robotyką. Ma duże doświadczenie i umiejętności z zakresu sprzedaży, rozwoju biznesu oraz budowania relacji. Ukończył Politechnikę Śląską na kierunku Mechatronika oraz studia magisterskie Zarządzanie przedsiębiorstwem w Wyższej Szkole Bankowej w Katowicach.

źródło: Universal Robots