Rynek robotów przemysłowych będzie rósł o 11% rocznie

Jak przewiduje Fortune Business Insights, wartość światowego rynku robotów przemysłowych zwiększy się z blisko 17 mld dolarów w 2022 roku do prawie 36 mld dolarów w roku 2029, co oznaczać będzie znaczący średni coroczny wzrost o 11%. Sprzyjać mu będą przede wszystkim: wzrost wydatków na automatyzację produkcji, rozwój inteligentnych fabryk, handlu elektronicznego i logistyki, wzrost świadomości i zaostrzanie przepisów w zakresie bezpieczeństwa pracowników, rozwój robotyki (wykorzystanie sztucznej inteligencji, zaawansowanych czujników), rosnący popyt w branży motoryzacyjnej, farmaceutycznej oraz elektronice użytkowej. Głównym czynnikiem hamującym będą z kolei duże koszty początkowe.

Posłuchaj
00:00

Największy udział w tytułowym rynku mają obecnie roboty przegubowe. Także w okresie objętym analizą popyt na nie będzie wzrastał najszybciej. Główną aplikacją będzie przenoszenie ładunków, chociaż w okresie prognozy zwiększy się również ich zastosowanie w montażu i spawaniu. Popyt na roboty przemysłowe rosnąć będzie zwłaszcza w przemyśle farmaceutycznym, opiece zdrowotnej, branży motoryzacyjnej. Największy udział w tytułowym rynku będzie miał region Azji i Pacyfiku, ze względu na rozwój automatyzacji w Japonii, Chinach, Indiach.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Czy w Polsce zniknie problem z infrastrukturą dla samochodów elektrycznych?
Aktualności
AIUT zaprezentuje najnowsze rozwiązania IoT i systemy wbudowane na targach Hannover Messe 2025
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Bezpieczeństwo
Rynek czujników gazów - 3 mld dolarów w 2032 roku
Aktualności
Rynek powłok przemysłowych
Bezpieczeństwo
Nowy moduł mutingu DMM4 firmy SICK – bezpieczny przepływ materiałów w zautomatyzowanej produkcji
Powiązane treści
Koszty robotyzacji przemysłu spadną nawet o 60%
Ford zainwestuje 2 mld dolarów w Europie

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów