Firma Faulhaber ma już 75 lat

| Gospodarka Aktualności

Rodzinna firma FAULHABER wysoko ceni możliwość podejmowania niezależnych decyzji biznesowych, bez konieczności oglądania się na interesy stron trzecich. Jej historia sięga początków lat 40. XX wieku, kiedy to inżynier Fritz Faulhaber założył w niemieckim Schönaich firmę "Feinmechanischen Werkstätten". Firma FAULHABER jest obecnie liderem w dziedzinie technologii napędów miniaturowych i mikronapędów.

Firma Faulhaber ma już 75 lat

W trakcie prac nad aparatem fotograficznym "Vitessa" dla znanej marki Voigtländer, dr Fritz Faulhaber wpadł na pomysł wykorzystania silnika elektrycznego do przesuwania kliszy. Nie znalazł jednak wystarczająco małego silnika, pozwalającego zapewnić odpowiednią wydajność przy zasilaniu bateryjnym. Dlatego w połowie lat 50. opracował własny napęd z bezżelazową, samonośną, ukośnie nawijaną konstrukcją, który rozwiązał problem z aparatem i rozpoczął erę miniaturyzacji w przemyśle na całym świecie. Obecnie wyznacza trendy w zakresie minisilników, opracowując coraz to nowsze napędy miniaturowe.

Kreatywność i pragmatyzm, cechujące założyciela, cały czas kształtują firmę, gdzie myśli się długoterminowo, uważnie monitoruje rynek i przyjmuje postawę proaktywną. Szczególnie ważne są inwestycje w badania podstawowe, co pozwala mieć w zanadrzu nowe technologie napędowe, gotowe na przyszłe trendy, na długo przed tym, nim zaczną o nie pytać klienci. Jednym z filarów sukcesu firmy jest umiejętność wczesnego rozpoznawania nowych obszarów zastosowań dla innowacyjnych układów napędowych.

Przez 75 lat rodzina FAULHABER zyskała nowych członków z całego świata. Łącząca ich sieć pozwala rozwijać produkty i odpowiednio synchronizować produkcję pomiędzy poszczególnymi lokalizacjami. 75. rocznica powstania firmy zbiega się w czasie z 60-leciem obecności FAULHABER – a w szczególności członka jej rodziny, firmy Minimotor S.A. – w Szwajcarii.

źródło: Faulhaber