Dużo mocy w niewielkiej przestrzeni - Faulhaber zwiększa ofertę płaskich silników BXT

| Gospodarka Silniki i napędy

Kompaktowe systemy napędowe są często stosowane w robotyce, protezach, automatyce przemysłowej, pompach, technologii medycznej lub na wyposażeniu kabin samolotów. Specjalizujący się w dziedzinie napędów Faulhaber, wykorzystując wiele lat doświadczeń jako dostawca systemów, rozszerzył swoją serię silników płaskich BXT poprzez dodanie dopasowanych przekładni oraz zintegrowanych enkoderów i sterowników prędkości, które są bardzo krótkie w kierunku osiowym. 

Dużo mocy w niewielkiej przestrzeni - Faulhaber zwiększa ofertę płaskich silników BXT

Większość użytkowników nie potrzebuje pojedynczych silników dla swoich napędów - łatwiej jest wykorzystać kompletne systemy napędów, w których pojedyncze komponenty są do siebie idealnie dopasowane. Obecnie dostępne jest rozwiązanie do zastosowań, w których przestrzeń montażowa jest bardzo ograniczona oraz wymagane są napędy z dużym momentem obrotowym, które muszą być jak najkrótsze w wymiarze osiowym, ze względu na przestrzeń montażową.

Dzięki innowacyjnej technologii uzwojenia i zoptymalizowanej budowie nowe silniki mają zaledwie 14, 16 i 21 mm długości, ale generują momenty obrotowe do 134 mNm przy średnicy odpowiednio - 22, 32 i 42 mm. W przypadku precyzyjnej kontroli prędkości lub wysokich wymagań co do dokładności pozycjonowania, dopasowane do średnicy enkodery magnetyczne lub sterowniki prędkości są teraz w pełni zintegrowane z obudowanymi silnikami, przez co długość silnika jest zwiększona jedynie o 6,2 mm. Dopasowane metalowe przekładnie planetarne serii GPT również charakteryzują się kompaktową budową, dużym momentem obrotowym oraz wieloma precyzyjnymi stopniami przełożenia.

Więcej na temat ewolucji systemów napędowych firmy Faulhaber znaleźć można na stronie www.faulhaber.com/evolved/en.

źródło: Faulhaber