Polski producent opakowań zainwestuje w Bochni ponad 120 mln złotych

| Gospodarka Aktualności

Werner Kenkel planuje zainwestować około 127 mln zł w rozwój swojego zakładu w Bochni, gdzie działa od 2013 roku. Realizacja inwestycji pozwoli na wzrost mocy produkcyjnych o około 30% - ze 170 do 220 mln m2 tektury i opakowań rocznie. Firma Werner Kenkel korzystała już z ulgi podatkowej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w Bochni, obecnie otrzymuje wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Polski producent opakowań zainwestuje w Bochni ponad 120 mln złotych

Grupa Kapitałowa Werner Kenkel to polska firma rodzinna, która dysponuje ponad 40-letnim doświadczeniem w branży opakowań. Historia przedsiębiorstwa sięga 1979 r. Grupa ma zakłady w Wielkopolsce i Małopolsce. Wśród producentów tektury falistej i opakowań jest na polskim rynku liderem, a jej produkty trafiają do ok. 500 odbiorców w kraju i w Europie, m.in. w Niemczech, Czechach i na Słowacji. Spółka Werner Kenkel Bochnia została założona w 2013 roku.

Obecna inwestycja obejmie budowę nowej hali produkcyjnej i magazynu wyrobów gotowych, zakup i uruchomienie kolejnej linii do produkcji tektury wraz z infrastrukturą towarzyszącą, a także wymianę maszyn przetwórczych na nowocześniejsze oraz doposażenie parku maszynowego i automatyzację zakładu.

fot. Werner Kenkel

źródło: Krakowski Park Technologiczny