Enea współpracuje z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym

Enea i ośrodek badawczo-rozwojowy Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe podpisały list intencyjny w sprawie nawiązania współpracy. Kooperacja będzie obejmowała m.in. analizę odczytów z liczników inteligentnych AMI oraz czujników sieci energetycznej pod kątem podejmowania decyzji technicznych i biznesowych, i ochronę przed cyberprzestępstwami oraz cyberterroryzmem w obszarze sieci, systemów i instalacji Enei.

Posłuchaj
00:00

 

Powiązane treści
Stan wdrażania Przemysłu 4.0 w Polsce
Enea buduje kolejne farmy fotowoltaiczne
Rynek czytników kodów kreskowych przekroczy 8 mld dolarów
Internetowe narzędzie do rekomendacji dojrzałości cyfrowej dla MŚP
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Bezpieczeństwo
Cyberbezpieczenstwo przemysłowe: Advantech nawiązał partnerstwo z AI EdgeLabs
Przemysł 4.0
Ukryty ślad węglowy centrów danych. Dlaczego beton staje się problemem automatyki i AI
PLC, HMI, Oprogramowanie
Konferencja firmy Dassault Systèmes - 3DEXPERIENCE World 2026
Przemysł 4.0
Akumulator piaskowy jako źródło bezemisyjnego ciepła dla przemysłu
Przemysł 4.0
Dürr buduje 'Lakiernię przyszłości' dla saudyjskiej marki CEER
PLC, HMI, Oprogramowanie
PSI wdraża zintegrowany system logistyczny w nowym centrum dystrybucyjnym Rossmanna w Czechach

Autonomiczna intralogistyka – elastyczność, bezpieczeństwo, efektywność

Wymagania w zakresie wydajności i ciągłości procesów sprawiają, że przedsiębiorcy coraz chętniej inwestują w automatyzację intralogistyki. Dynamicznie rozwijającym się obszarem są autonomiczne roboty mobilne (AGV/AMR), które realizują zadania transportowe w sposób skalowalny, bezpieczny i dostosowany do zmiennych warunków środowiska produkcyjnego i magazynowego.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów