Umiarkowany wzrost na rynku elektronicznych wag przemysłowych

Według Future Market Insights, wartość globalnego rynku elektronicznych wag przemysłowych w 2022 roku wyniosła 2 mld dolarów, a w 2032 osiągnie 4 mld dolarów, co oznaczać będzie średni wzrost o 5% rocznie. Sprzyjać temu będą głównie liczne zalety, jak duża dokładność wag, zakres pomiarowy, prosta kalibracja czy łatwość odczytu wyniku, a także postępująca automatyzacja produkcji, większe koszty pracy i problemy z obsługą wag ręcznych, mniejsze nakłady pracy oraz szybsze ważenie za pomocą wag automatycznych i dostępność wag jednocześnie dozujących.

Posłuchaj
00:00

Czynnikiem hamującym będzie konieczność podłączenia wag elektronicznych do zasilania, co zwiększa koszty eksploatacyjne. Największym rynkiem tych urządzeń będzie Ameryka Północna, najszybciej popyt na nie ma natomiast rosnąć w regionie Azji i Pacyfiku.

Powiązane treści
Duże wzrosty na rynku czujników TOF
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
zenon 15 zmienia integrację IT-OT w automatyce przemysłowej
Przemysł 4.0
Accenture kupuje Systemę
Aktualności
Omron na liście innowatorów
PLC, HMI, Oprogramowanie
Partnerstwo Dassault Systèmes i BoConcept zmieni planowanie przestrzeni i projektowanie wnętrz
Aktualności
Druk 3D w przemyśle lotniczym i kosmicznym
Zasilanie, aparatura nn
Enea buduje magazyn energii

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów