Wzrost na rynku termowizji

Według Precedence Research, wartość światowego rynku termowizji zwiększy się z 6 mld dolarów w 2021 roku do 12 mld dolarów w roku 2030, co oznaczać będzie średni coroczny wzrost o 8%. Przyczyni się do tego rosnące wykorzystanie tej techniki pomiarowej w opiece zdrowotnej, przemyśle i obronności.

Posłuchaj
00:00

Wzrost napędzać będzie również rozwój zaawansowanych systemów wspomagania kierowców oraz technologii aut autonomicznych.

Największy udział w tytułowym rynku będą miały detektory chłodzone - ze względu na ich dużą czułość. Szybko rosnąć będzie także popyt na tańsze detektory niechłodzone. Ze względu na długość fali największy udział będą miały te w zakresie średniej podczerwieni.

Najpopularniejsze będą kamery termowizyjne, dzięki ich popularności w różnych gałęziach przemysłu. Najszybciej będzie z kolei rósł segment celowników termowizyjnych, które są wykorzystywane w sektorze obronnym. Najpopularniejsze będą urządzenia przenośne, wygodne w użytkowaniu.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PLC, HMI, Oprogramowanie
Rynek oprogramowania MRO w lotnictwie
Aktualności
ABB z nową ofertą usług
Aktualności
Nowoczesna sortownia DPD Polska zwiększy efektywność obsługi małych przesyłek
Silniki i napędy
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Aktualności
Rynek środków smarnych powoli pnie się w górę
PLC, HMI, Oprogramowanie
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów