Panattoni zrealizował największy projekt w Małopolsce

| Gospodarka Aktualności

Panattoni, działający globalnie deweloper nieruchomości przemysłowych, ukończył największy projekt w Małopolsce, w Wężerowie – Panattoni Park Kraków North. Obiekt ma powierzchnię przekraczającą 56,5 tys. m², z czego ok. 21 tys. zajmuje firma Trivium Packaging a ponad 25 tys. m² firma Almus. To dwie największe umowy najmu Panattoni Europe w regionie. Panattoni Park Kraków North jest już bliski całkowitej komercjalizacji.

Panattoni zrealizował największy projekt w Małopolsce

- Do końca przyszłego roku zostanie zrealizowany odcinek kluczowej dla regionu drogi S7, która docelowo połączy Gdańsk z południową granicą. Ponadto w promieniu niecałych 100 km od parku znajdują się dwa międzynarodowe porty lotnicze – Kraków-Balice oraz Katowice-Pyrzowice. Dodatkowo Wężerów – gdzie zlokalizowana jest inwestycja – położony jest w odległości od Krakowa, która pozwala zaoferować konkurencyjne warunki przy wciąż bardzo dobrym połączeniu ze stolicą regionu. To przyciąga międzynarodowe firmy, ale też te regionalne, które mogą tu skonsolidować swoje mniejsze powierzchnie – mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.

Pierwszym najemcą parku jest Trivium Packaging, globalny producent opakowań metalowych, który w pierwszym kwartale bieżącego roku zajął 21 tys. m². Przedsiębiorstwo przenosi tu produkcję opakowań chemicznych. W obiekcie prowadzone będzie również lakierowanie i pakowanie. Krakowski zakład będzie w europejskim portfolio Trivium Packaging zakładem referencyjnym – inwestycja uzyska certyfikację środowiskową BREEAM na poziomie Excellent, zapewniając znaczną redukcję wykorzystania energii, wody oraz emisji CO2.

Certyfikację na poziomie BREEAM Excellent przejdzie również, oddany na przełomie na przełomie II i III kwartału, drugi obiekt zajmujący ok. 25 tys. m². Tę powierzchnię zajęła firma Almus – producent papierów higienicznych i przemysłowych. W tym przypadku przygotowano specjalnie wydzieloną strefę pożarową do składowania półproduktów do produkcji papierów toaletowych i ręczników papierowych. Lokalizacja parku pozwoli na dalszy rozwój w regionie, z którego firma się wywodzi. Almus ma zakład produkcyjny w Słomnikach.

źródło: Panattoni

Zobacz również