3DExperience Summit, czyli spotkanie z Dassault Systèmes

| Gospodarka Aktualności

Technologie cyfrowe zapewniają wzrost innowacyjności, odgrywając kluczową rolę w zwiększaniu konkurencyjności firm produkcyjnych i usługowych – to meta-wnioski z konferencji 3DExperience Summit 2023. Wydarzenie odbyło się w listopadzie w Krakowie, jego partnerem była firma Nowy Styl.

3DExperience Summit, czyli spotkanie z Dassault Systèmes

Wybór partnera i miejsca spotkania - należącego Nowego Stylu showroomu Office Inspiration Centre - był nieprzypadkowy. Firmy od lat współpracują ze sobą, zaś lokalizacja miała być inspiracją i tłem pasującym do dyskusji panelowych oraz omawiania studiów przypadków. Te ostatnie dotyczyły wdrażania zarówno nowych modeli biznesu – bazujących na rozwiązaniach z obszaru digitalizacji, jak też holistycznego podejścia do transformacji cyfrowej pozwalającej na zwiększanie konkurencyjności firm.

Podczas wydarzenia swoją wiedzą i doświadczeniem, m.in. w zakresie wyzwań dotyczących tworzenia nowych produktów, rozwoju procesów oraz współpracy w ramach całej sieci wartości, dzielili się przedstawiciele firm PESA Bydgoszcz, Four Point, Voitas, Nordglass, Arthur Bus, Visovia Project, UNITRA i WWF Polska, a także Sieci Badawczej Łukasiewicz. Oczywiście był Nowy Styl, który zaprezentował, jak wykorzystanie cyfrowych bliźniaków w ramach platformy 3DExperience pozwala firmie zwiększać wydajność i optymalizować produkcję. Dodajmy, że Nowy Styl jest europejskim liderem w branży rozwiązań meblowych dla biur oraz miejsc użyteczności publicznej, zaś wiele ich produktów jest tworzonych na zamówienie klientów.

Zwieńczeniem spotkania było wręczenie nagród dla firm, które wyróżniają się pod względem innowacyjności i dbałości o zrównoważony rozwój. Gościem specjalnym wydarzenia był Kamil Wyszkowski z United Nations Global Compact Network Poland.