Rynek maszyn i komponentów hydraulicznych

| Gospodarka Aktualności

Według Markets and Markets wartość globalnego rynku maszyn i komponentów hydraulicznych zwiększy się z 43 mld dolarów w 2023 roku do prawie 51 mld dolarów w roku 2028, co oznaczać będzie stabilny średni wzrost co roku o prawie 4%.

Rynek maszyn i komponentów hydraulicznych

Sprzyjać mu będzie przede wszystkim wzrost liczby projektów budowlanych, rosnące zapotrzebowanie na zaawansowane maszyny rolnicze i środki transportu oraz wykorzystanie dźwigów w branży stoczniowej, a także popularyzacja samochodów elektrycznych i postęp w technologii inteligentnych urządzeń hydraulicznych. Głównymi czynnikami hamującymi będą z kolei duże koszty produkcji i konserwacji sprzętu hydraulicznego oraz popularność alternatywnych rozwiązań - zwłaszcza pneumatycznych - których nie dotyczą ograniczenia, takie jak wycieki płynu hydraulicznego.

Największy udział w tytułowym rynku będzie miał segment siłowników, z kolei najszybciej będzie się rozwijał ten hydrauliki mobilnej. Głównymi odbiorcami maszyn oraz komponentów hydraulicznych będą branże budowlana i rolnicza.