Druk 3D z metalu dla uczelni i instytutów badawczych

| Seminarium Artykuły

Colmex - dostawca zaawansowanych drukarek 3D do metalu, ceramiki i piasku - zaprasza na webinar pt. "Druk 3D z Metalu dla Uczelni i Instytutów Badawczych". Spotkanie będzie okazją do zgłębienia wiedzy na temat technologii Binder Jetting, uznawanej za jedną z najbardziej efektywnych metod w branży druku 3D.

Druk 3D z metalu dla uczelni i instytutów badawczych

Webinar odbędzie się 7 marca 2024 roku w godz. 16.00-17.00 (CET) i będzie doskonałą okazją do zdobycia cennych informacji oraz nawiązania kontaktów branżowych.
Platforma: Zoom.
Rejestracja: https://exone.zoom.us/webinar/register/2917072210552/WN_wDRGlptWS4yzUfNcFMuOyw

Technologia Binder Jetting pozwala na szybkie tworzenie warstw za pomocą ciekłego spoiwa, które łączy ze sobą cząsteczki proszku - od metali po ceramikę. Taka wszechstronność czyni ją wyjątkowo atrakcyjną w porównaniu z innymi technikami addytywnymi i ubytkowymi.

Webinar jest dedykowany działom badawczo-rozwojowym oraz uczelniom, które chcą poszerzyć swoją wiedzę o technologii binder jetting oraz uzyskać praktyczne informacje od ekspertów w tej dziedzinie.

Plan webinaru:

  • Kryteria wyboru dla produkcji addytywnej - omówienie kluczowych aspektów przy wyborze technologii do produkcji addytywnej.
  • Nowoczesne podejście do wytwarzania przyrostowego w druku 3D z metalu.
  • Analiza zastosowań w środowisku akademickim, badawczym i przemysłowym: Praktyczne przykłady wykorzystania technologii.

Prelegenci:

  • Krzysztof Bonczar - absolwent Politechniki Śląskiej, z bogatym doświadczeniem w przemysłowym druku 3D;
  • dr hab. inż. Błażej Bałasz - wybitny profesor Politechniki Koszalińskiej, specjalista w dziedzinie Przemysłu 4.0.