Rynek autonomicznych maszyn i urządzeń rolniczych

Według Meticulous Research wartość globalnego rynku autonomicznego sprzętu rolniczego będzie co roku rosła średnio o ponad 9% aż do roku 2031 - wtedy osiągnie prognozowaną wartość 113 mld dolarów. Będzie to efektem przede wszystkim postępu technicznego i integracji w maszynach rolniczych najnowszych technologii, jak sztuczna inteligencja, rosnącej liczby ludności oraz większego popytu na wysokiej jakości produkty rolne, a także inicjatyw rządowych wspierających rolnictwo.

Posłuchaj
00:00

Głównymi czynnikami hamującymi będą z kolei duże koszty zaawansowanego sprzętu, brak wiedzy technicznej wśród rolników oraz obawy dotyczące prywatności danych.

W 2024 roku największy udział w tytułowym rynku będzie miał segment sprzętowy, ze względu na typ będą to ciągniki, a na zadanie - uprawy. W zakresie rozwiązań technicznych dominować będzie teledetekcja, zaś najszybciej będą się upowszechniać rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. Sprzęt półautonomiczny będzie najpopularniejszy, ale najszybciej będzie się rozwijał segment w pełni autonomiczny. W 2024 głównym odbiorcą tego typu maszyn rolniczych będzie Europa, choć najszybciej popyt na nie będzie rósł w regionie Azji i Pacyfiku.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Roboty
LG przejmuje Bear Robotics
Roboty
Nowa era personalizacji: robot odręcznie pisze kartki dzięki technologii igus
Roboty
Minirobot do wirtualnych biopsji i wewnętrznych skanów 3D
Aktualności
Czy w Polsce zniknie problem z infrastrukturą dla samochodów elektrycznych?
Aktualności
AIUT zaprezentuje najnowsze rozwiązania IoT i systemy wbudowane na targach Hannover Messe 2025
Roboty
Chiny zainwestują ponad 100 miliardów dolarów w robotykę i zaawansowane technologie
Powiązane treści
Roboty rolnicze
Czy pojazdy autonomiczne naprawdę są bezpieczniejsze niż prowadzone przez ludzi?
Rynek rolnictwa precyzyjnego
Rynek robotów rolniczych
Rolnictwo oraz maszyny specjalne i budowlane

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów