ABB przejmuje SEAM Group

| Gospodarka Aktualności

Firma SEAM Group zawarła umowę przejęcia przez ABB. Transakcja podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne i ma zostać sfinalizowana w III kwartale 2024 roku. Warunki finansowe nie zostały ujawnione. Przejęcie rozszerza zasięg ABB na kluczowych rynkach wzrostowych i zapewnia dostęp do ponad 800 klientów SEAM Group.

ABB przejmuje SEAM Group

Przejmując SEAM Group, ABB wzmacnia swoją ofertę usług elektryfikacji, aby sprostać rosnącym wymaganiom przemysłu w zakresie modernizacji i optymalizacji aktywów dla zapewnienia bezpieczniejszych, inteligentniejszych i bardziej zrównoważonych operacji. Ta strategiczna inwestycja łączy wiodące technologie i portfolio usług ABB z ugruntowanym doświadczeniem SEAM Group w zakresie m.in. konserwacji predykcyjnej, bezpieczeństwa elektrycznego, odnawialnych źródeł energii, szkoleń niestandardowych, doradztwa w dziedzinie zarządzania aktywami oraz zaawansowanego zarządzania danymi w oparciu o technologię, by zapewnić bezpieczeństwo i doskonałość operacyjną.

SEAM Group współpracuje z ponad 800 klientami w przeszło 3000 lokalizacji w Stanach Zjednoczonych, obu Amerykach, regionie EMEA i Azji. SEAM Group rozszerza ofertę usług ABB w zakresie niskiego i średniego napięcia, szczególnie w obszarze nieruchomości komercyjnych, logistyki i dystrybucji, centrów danych, opieki zdrowotnej, produkcji i odnawialnych źródeł energii, w tym szybko rozwijającego się rynku infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych.

źródło: SEAM Group