ABB otwiera po modernizacji najnowocześniejszy zakład robotyki w USA

| Gospodarka Aktualności

Firma ABB otworzyła 13 marca swoją zmodernizowaną siedzibę i zajmujący się robotyką zakład produkcyjny w Auburn Hills, w stanie Michigan. Placówka będzie wspierać ABB Robotics w opracowywaniu i produkcji najnowocześniejszych rozwiązań robotycznych dla Stanów Zjednoczonych i obu Ameryk. Pozwoli firmie utrzymać wiodącą pozycję w rosnących w USA segmentach robotyki, m.in. w branży opakowań i logistyki, branży spożywczej i napojów, w budownictwie czy opiece zdrowotnej, a także w produkcji pojazdów elektrycznych.

ABB otwiera po modernizacji najnowocześniejszy zakład robotyki w USA

Dzięki 30-procentowemu zwiększeniu powierzchni obiektu ABB wzmocni zdolność do pełnienia roli wiodącego, strategicznego partnera w dziedzinie robotyki dla rosnącej bazy klientów. Rozbudowa pozwoli utworzyć w regionie 72 nowe miejsca pracy dla wysoko wykwalifikowanych pracowników. Wyposażony w nowe centrum szkoleniowe obiekt będzie co roku kształcił ponad 3000 pracowników i studentów, wyposażając ich w umiejętności niezbędne do rozwoju w erze automatyzacji opartej na sztucznej inteligencji. Zależnie od wyników działalności ABB uzyska wsparcie finansowe w wysokości 450 tys. dolarów w ramach stanowego programu rozwoju biznesu.

Modernizacja obiektu odzwierciedla zaangażowanie ABB w długoterminowy wzrost na rynku amerykańskim, który według przewidywań będzie podążał za światowym tempem wzrostu w dziedzinie robotyki na poziomie 8% CAGR w latach 2023-2026. To trzecia na świecie inwestycja ABB w postaci fabryki robotyki w ciągu trzech lat - ABB ugruntowało swoją obecność na poziomie lokalnym na terenie Chin, Europy i obu Ameryk. Ameryka jest obecnie drugim co do wielkości rynkiem robotyki na świecie.

- Inwestycja ABB o wartości 20 mln dolarów w Auburn Hills stworzy ponad 70 dobrze płatnych, wymagających wysokich kwalifikacji miejsc pracy i będzie opierać się na zaawansowanej pozycji lidera w branży produkcyjnej stanu Michigan. Na całym świecie technologia ABB wspiera produkcję pojazdów elektrycznych, wyrobów medycznych, elektroniki, a nawet ciastek. Ich tutejsza ekspansja w dziedzinie robotyki zacieśni łańcuch dostaw i ograniczy opóźnienia w produkcji, korzystając jednocześnie z wieloletnich inwestycji ABB w rozwój lokalnej siły roboczej i praktyczne kształcenie - powiedziała gubernator Gretchen Whitmer.

Od 2019 r. firma ABB Robotics zainwestowała w USA 30 mln dolarów w czterech lokalizacjach, otwierając swój zakład produkcyjny w Auburn Hills w 2015 r. Niedawna inwestycja w Auburn Hills stanowi część wcześniej ogłoszonych około 170 mln dolarów, które ABB zainwestuje w swoje spółki z branży elektryfikacji i automatyzacji w całych Stanach Zjednoczonych.

źródło: ABB

Zobacz również