ABB rozbuduje fabrykę robotyki w USA

| Gospodarka Roboty

Firma ABB wzmacnia swoje zaangażowanie na jednym z największych rynków - w Stanach Zjednoczonych - rozpoczynając rozbudowę północnoamerykańskiego ośrodka robotyki i zakładu produkcyjnego ABB Robotics w Auburn Hills, w stanie Michigan. Prace mają być ukończone w listopadzie 2023 roku. Wartość inwestycji to 20 mln dolarów.

ABB rozbuduje fabrykę robotyki w USA

W wyniku rozbudowy utworzone zostaną 72 nowe miejsca pracy dla wysoko wykwalifikowanych pracowników z okolicy, co będzie wspierane przez dotację z programu Michigan Business Development w wysokości 450 tys. dolarów.

Dodając do 14 mld dolarów, które ABB zainwestowało w USA od 2010 roku, najnowsza inwestycja w centrum robotyki przyniesie korzyści klientom w obu Amerykach, szczególnie w sektorach rozwojowych, w tym pojazdów elektrycznych, opieki zdrowotnej, opakowań i logistyki. Ponieważ rozbudowa ma znacznie zwiększyć zdolności produkcyjne fabryki, jest ona odpowiedzią na zwiększone zapotrzebowanie na automatyzację ze strony 70% amerykańskich firm, co wynika z ankiety ABB Robotics przeprowadzonej wśród 1610 osób odpowiedzialnych za zarządzanie w USA i w Europie, w czerwcu 2022 r.

- Nasza inwestycja jest znaczącym krokiem w kierunku przyspieszenia globalnego przywództwa ABB Robotics w opracowywaniu i produkcji najnowocześniejszych rozwiązań robotycznych w Stanach Zjednoczonych i obu Amerykach. Wraz z nasileniem się globalnych megatrendów w zakresie niedoboru siły roboczej, niepewności, czy ponownego przeniesienia produkcji do krajów pochodzenia przedsiębiorstw oraz chęci prowadzenia bardziej zrównoważonej działalności, coraz więcej firm zwraca się ku automatyzacji, aby budować odporność, jednocześnie poprawiając wydajność i elastyczność. Nasz rozbudowany obiekt pomoże nam lepiej obsługiwać klientów w Stanach Zjednoczonych i w obu Amerykach, dając im dostęp do innowacyjnych, zautomatyzowanych rozwiązań - powiedział Sami Atiya, prezes Robotics & Discrete Automation.

Podczas realizacji inwestycji zostaną wdrożone najnowsze technologie cyfrowe i automatyzacyjne, usprawniając proces dostaw i skracając czas realizacji zamówień. Blisko 90% robotów nowej generacji dostarczanych klientom w USA, Kanadzie, Meksyku i w Ameryce Południowej będzie wkrótce produkowanych w Auburn Hills. Zakład będzie wykorzystywał elastyczne, modułowe komórki produkcyjne połączone cyfrowo w sieć oraz obsługiwane przez inteligentne, autonomiczne roboty mobilne. Systemy robotyczne napędzane sztuczną inteligencją będą wykonywać takie zadania, jak wkręcanie śrub, montaż i przenoszenie materiałów, odciążając ludzi i umożliwiając im wykonywanie bardziej satysfakcjonujących zadań.

ABB Robotics wprowadziło się do budynku o powierzchni 538 tys. stóp kwadratowych w 1993 roku, a otworzyło zakład produkcyjny w roku 2015, stając się pierwszą globalną firmą zajmującą się robotyką przemysłową, która w pełni zaangażowała się w produkcję robotyki w Ameryce Północnej. Rozbudowa i zwiększone wykorzystanie automatyzacji w fabryce wesprze centralę ABB Robotics Packaging & Logistics w Atlancie, w stanie Georgia, oraz Robotics Lifesciences and Healthcare Hub w Texas Medical Center w Houston, w Teksasie. W Auburn Hills ABB zatrudnia już około 350 osób, a łącznie w USA ma ponad 20 tys. pracowników w ponad 40 lokalizacjach.

źródło: ABB

Zobacz również