ABB sprzedaje dział Power Conversion firmie AcBel Polytech

| Gospodarka Aktualności

ABB osiągnęło porozumienie w sprawie sprzedaży swojego działu Power Conversion firmie AcBel Polytech Inc. za 505 mln dolarów w gotówce. Transakcja podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne i ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie 2023 roku. Firma ABB nabyła Power Conversion, dawniej Lineage Power, w ramach przejęcia GE Industrial Solutions w 2018 roku.

ABB sprzedaje dział Power Conversion firmie AcBel Polytech

Oddział Power Conversion ma siedzibę w Plano w Teksasie i zatrudnia około 1500 pracowników na całym świecie - większość w trzech głównych lokalizacjach i w centrali w USA. W 2022 r. wygenerował przychody w wysokości około 440 mln USD i dochód z działalności operacyjnej w wysokości około 50 mln USD, z wyraźnym ukierunkowaniem na rynek północnoamerykański.

Power Conversion jest globalnym dostawcą kompleksowych rozwiązań do konwersji energii dla aplikacji o znaczeniu krytycznym w telekomunikacji, centrach danych i sektorach przemysłowych. Firma ma dobrą pozycję i obecnie wykorzystuje kluczowe trendy technologiczne, takie jak rozwój sieci 5G, zwiększone wykorzystanie przetwarzania w chmurze i automatyzacja produkcji.

AcBel jest jednym ze światowych liderów w produkcji i projektowaniu zasilaczy impulsowych. Oprócz oferowania rozwiązań zasilania dla różnych zastosowań, w tym do komputerów osobistych, inteligentnych urządzeń domowych, smartfonów, serwerów i sprzętu sieciowego, AcBel podkreśla również swoje możliwości w zakresie zrównoważonej energii i pojazdów elektrycznych. firma ma siedzibę na Tajwanie i zatrudnia na całym świecie ponad 8800 pracowników.

Wraz ze sprzedażą Power Conversion firma ABB zakończyła wszystkie planowane dezinwestycje ogłoszone pod koniec 2020 roku, w tym sprzedaż Dodge i wydzielenie Accellerona.

fot. ABB media resources

źródło: ABB

Zobacz również