ABB kupuje silnikowy biznes LV NEMA firmy Siemens

| Gospodarka Silniki i napędy

Firma ABB przejmuje od Siemensa, za nieujawnioną kwotę, biznes NEMA dostarczający silniki niskonapięciowe. Przejmowany oddział zatrudnia około 600 osób. W ubiegłym roku wygenerował przychody w wysokości około 63 mln dolarów. Zakłady w Guadalajara, w Meksyku, produkują silniki o charakterystyce NEMA głównie na rynek Ameryki Północnej.

ABB kupuje silnikowy biznes LV NEMA firmy Siemens

Dla ABB transakcja jest częścią strategii rozwoju biznesu Motion. Umowa zwiększy ofertę produktową oddziału NEMA Motors, rozszerzy możliwości łańcucha dostaw i poprawi obsługę klientów z Ameryki Północnej. ABB dodaje, że przejęcie umocni pozycję firmy jako lidera na rynku silników standardu NEMA (National Electrical Manufacturers Association), a także pozwoli zrealizować plany ekspansji, co zapewni firmie dalszy wzrost udziału w globalnym rynku.

Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w drugim kwartale 2023 r. ABB spodziewa się wykorzystać synergię działalności i wiedzę w zakresie badań i rozwoju, jak również istniejące relacje w łańcuchu dostaw oraz dostęp do rynku.

Na światowy sektor silników NEMA - wart około 2,7 mld dolarów - składają się przede wszystkim przemysłowe silniki elektryczne, używane głównie w Ameryce Północnej.

źródło: Drives & Controls

Zobacz również