Sprzedaż firmy Exotec osiągnęła miliard dolarów

| Gospodarka Roboty

Założona w 2015 roku firma Exotec - globalny dostawca robotyki magazynowej - ogłosiła, że na całym świecie ​​sprzedała systemy o wartości ponad 1 miliarda dolarów, co czyni ją jedną z firm zajmujących się obsługą materiałów, która najszybciej osiągnęła ten wynik. To osiągnięcie ilustruje szybkie upowszechnienie technologii firmy, w miarę ciągłego zwiększania zatrudnienia, inwestowania w nowe rozwiązania i zdobywania nowych rynków.

Sprzedaż firmy Exotec osiągnęła miliard dolarów

- Exotec udowodnił, że potrafi realizować projekty na dużą skalę i zapewniać klientom niezwykłą wartość. Umożliwiło to firmie rozszerzenie zasięgu, pogłębienie relacji z dużymi klientami i zwiększenie przychodów. Uważamy, że firma jest dobrze przygotowana do przyszłego wzrostu, biorąc pod uwagę ciągłą potrzebę wprowadzenia technologii i automatyzacji do globalnej branży magazynowej - powiedział Christian Resch, partner w dziale Growth Equity w Goldman Sachs Asset Management.

Wiodące marki, takie jak Gap Inc., Decathlon i UNIQLO, ufają i inwestują w system Skypod firmy Exotec.

Exotec rozszerzył niedawno swoją obecność na zupełnie nowe rynki, w tym Europę Wschodnią i Koreę Południową, a także otworzył zakład produkcyjny w Croix we Francji. Docierając do ponad 100 lokalizacji klientów na całym świecie, firma odnotowała rekordowy wzrost działalności w kluczowych regionach, takich jak APAC, Europa i Ameryka Północna.

W ciągu ostatniego roku firma Exotec zwiększyła zatrudnienie o 80% - do ponad 850 pracowników na całym świecie. Stanowi to wyraźny kontrast w porównaniu z resztą branży transportu bliskiego, która w 2023 r. doświadczyła redukcji. Aby utrzymać konkurencyjną pozycję, Exotec inwestuje duże środki w rozwój nowych rozwiązań - 10% swoich rocznych przychodów. W 2024 roku Exotec planuje zatrudnić blisko 100 specjalistów R&D na całym świecie.

źródło: Robotics Tommorrow