Hitachi Rail przejmuje Ground Transportation Systems firmy Thales za 1,66 mld euro

| Gospodarka Aktualności

Firma Hitachi Rail ogłosiła sfinalizowanie 31 maja przejęcia biznesu firmy Thales - Ground Transportation Systems (GTS) za kwotę 1660 mln euro, rozszerzając swoją globalną obecność do 51 krajów. Umowa jest zgodna ze strategią Grupy Hitachi koncentrującą się na megatrendach cyfryzacji i transformacji w zakresie zrównoważonego rozwoju. Po przejęciu Hitachi Rail znajduje się na czele globalnego sektora mobilności.

Hitachi Rail przejmuje Ground Transportation Systems firmy Thales za 1,66 mld euro

Transakcja przyspiesza cykl organicznego wzrostu i przejęć, dzięki któremu Hitachi Rail osiągnie swój cel rocznych przychodów w wysokości ponad 1 bln jenów, a łączne przychody firmy wzrosną do 7,3 mld euro (1,1 bln jenów; 7,9 mld dolarów) za rok 2023. Wspomaga także wzrost zysków firmy poprzez kontynuację zmiany profilu przychodów, przy czym większość - około 60% - pochodzi obecnie z działu systemów sygnalizacji o wyższej stopie zwrotu. Jednostka zajmująca się sygnalizacją będzie obsługiwać ponad 26 tys. km głównych linii kolejowych i 4600 km miejskich linii metra na całym świecie.

Kluczowe lokalizacje Hitachi Rail w Japonii, we Włoszech, w Wielkiej Brytanii i USA są strategicznie uzupełniane przez duże centra GTS w Niemczech, Francji, Hiszpanii i Kanadzie. Obie firmy cieszą się ugruntowaną reputacją na szerszym rynku europejskim, na Bliskim Wschodzie i w regionia Azja-Pacyfik.

W wyniku przejęcia do firmy dołącza 9 tys. wysoko wykwalifikowanych pracowników, czyli Hitachi Rail zatrudnia teraz 24 tys. pracowników na całym świecie. Jednocześnie rozszerzeniu ulega pełne portfolio rozwiązań transportowych firmy o m.in. specjalistyczną wiedzę z zakresu taboru kolejowego, kolei miejskich, sygnalizacji towarowej oraz systemów komunikacji i nadzoru.

Transakcja niemal podwaja możliwości inżynieryjne Hitachi Rail i zwiększa inwestycje w innowacje, aby zapewnić ulepszoną ofertę produktów cyfrowych, obejmującą rozwiązania w zakresie sygnalizacji, sprzedaży biletów, operacji i bezpieczeństwa cybernetycznego. Firma utworzyła nowy zespół Agile Innovation i połączy wiedzę specjalistyczną pięciu globalnych centrów cyfrowych i kompetencyjnych GTS z cyfrową siłą spółek Grupy Hitachi. Nowy biznes ma także szansę osiągnąć większą konkurencyjność kosztową, w tym poprawę efektywności zakupów, optymalizację możliwości inżynieryjnych oraz inwestycji w badania i rozwój.

źródło: Hitachi Rail