Hitachi zautomatyzuje sterowanie koleją w Australii

| Gospodarka PLC, HMI, Oprogramowanie

Firma Hitachi otrzymała zamówienie o wartości 107 mln dolarów australijskich (74 mln dolarów) na automatyzację części linii kolejowych w Australii. Modernizacja ta pozwoli na eksploatację większej liczby pociągów przy jednoczesnym mniejszym zużyciu energii elektrycznej.

Hitachi zautomatyzuje sterowanie koleją w Australii

W ramach umowy Hitachi Rail, spółka zależna japońskiej grupy przemysłowej, dostarczy technologię dla najnowszej floty kolei nowej generacji w północno-wschodnim stanie Queensland. System, który ma być dostarczony w ciągu czterech lat, będzie obsługiwał 75 pociągów składających się z sześciu wagonów każdy.

Automatyczny system obsługi pociągu będzie kontrolował proces przyspieszenia i hamowania taboru. Jednocześnie wszystkie pociągi na linii będą monitorowane za pomocą technologii sygnalizacyjnej. Takie połączenie rozwiązań pozwoli pociągom na jazdę bliżej siebie przy optymalnych prędkościach, co według Hitachi poprawi efektywność energetyczną.

Pierwsze dwa pociągi są już w trakcie montażu i testów. Dodatkowo firma otrzymała zamówienie o wartości 65 mln dolarów australijskich na zapewnienie usług serwisowych pociągów w Queensland do 2046 roku.

źródło: Nikkei Asia