Alstom i Politechnika Warszawska będą współpracować przy kształceniu inżynierów sektora kolejowego

| Gospodarka Aktualności

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej 7 października br. podpisał z firmą Alstom porozumienie o współpracy w zakresie kształcenia i rozwijania kompetencji przyszłych inżynierów sektora kolejowego w Polsce. Projekt zakłada wymianę doświadczeń oraz realizację wspólnych projektów naukowo-badawczych i wsparcie studentów uczelni.

Alstom i Politechnika Warszawska będą współpracować przy kształceniu inżynierów sektora kolejowego

Współpraca umożliwi studentom odbywanie praktyk i staży, a także dalszy rozwój kariery w strukturach Alstomu. Obejmuje również organizowanie wspólnych szkoleń, konferencji i spotkań naukowych oraz wspólne prace badawczo-rozwojowe.

Alstom działa w Polsce od prawie 25 lat. Obecnie w 11 polskich zakładach Alstomu zatrudnionych jest ponad 4 tys. osób. Firma czerpie z bogatego dziedzictwa przemysłowego polskich przedsiębiorstw: 180 lat Pafawagu we Wrocławiu, 150 lat Konstalu w Chorzowie i 100 lat zakładu ZWUS w Katowicach.

Alstom wprowadził na polskie tory pierwsze pociągi dużych prędkości Pendolino oraz wdrożył pierwszy w Polsce Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym (ERTMS) poziomu 2.

źródło: ConTrust Communication

Zobacz również