Alstom zatrudni w 2022 roku 7500 pracowników

| Gospodarka Aktualności

Grupa Alstom planuje zrekrutować w 2022 roku na całym świecie 7500 nowych talentów, w tym około 6000 inżynierów i menedżerów, głównie w Europie i regionie Azji-Pacyfiku, a także około 1500 techników i wykwalifikowanych pracowników fizycznych, przede wszystkim w Europie, Ameryce Północnej i Łacińskiej. Zatrudniane osoby będą pracować przy projektach związanych z taborem kolejowym, systemami sterowania ruchem kolejowym i serwisem. Połowa ofert pracy na etat przypada na stanowiska inżynierskie.

Alstom zatrudni w 2022 roku 7500 pracowników

Oprócz kadr mających wspomóc realizację projektów prowadzonych na rzecz klientów aktualnie i w przyszłości, firma rekrutuje kierowników projektów i ofert oraz planistów. Ponadto szuka pracowników o kompetencjach zbliżonych do tych, jakich branże high–tech poszukują w Dolinie Krzemowej, czyli programistów i analityków danych.

Zapotrzebowanie Alstomu na kadry w poszczególnych regionach to: 3900 stanowisk w Europie, 1700 stanowisk w regionie Azji-Pacyfiku, 1500 stanowisk w obu Amerykach oraz 400 stanowisk łącznie w Afryce, na Bliskim Wschodzie i Środkowej Azji. Portfel zamówień firmy sięga obecnie 77,8 mld euro.

W Polsce, gdzie mieści się centrala Alstom w Europie Środkowej i Wschodniej, jest do obsadzenia ponad 300 stanowisk - przede wszystkim w dziedzinie inżynierii, sterowania ruchem kolejowym czy na stanowiskach wykwalifikowanych pracowników produkcji. Alstom zamierza prowadzić rekrutację na stanowiska w obszarze inżynierii systemów i mechaniki, a także serwisu. Ponadto do zakładów produkcyjnych poszukuje wykwalifikowanych spawaczy, lakierników, elektromonterów oraz szlifierzy.

Firma do zapoznania się z ofertami pracy na stronie: https://www.alstom.com/careers/join-alstom.

Alstom otrzymał Certyfikat Top Employer 2022 w 14 krajach Europy (w tym w Polsce), regionu Azji-Pacyfiku i Ameryki Północnej. To trzeci, kolejny rok, w którym wyróżnienie zostało Alstomowi przyznane w Europie, a drugi w przypadku dwóch pozostałych rynków.

źródło: Alstom