Alstom wprowadzi w Czechach pociągi wodorowe

| Gospodarka Aktualności

Firmy Alstom oraz Air Products, największy na świecie producent i dostawca wodoru, podpisały protokół ustaleń dotyczący wdrożenia w Czechach rozwiązań wodorowych na kolei, w tym niezbędnej infrastruktury. Porozumienie wspiera realizację celów wyznaczonych przez Europejski Zielony Ład, w szczególności pakietu "Fit for 55".

Alstom wprowadzi w Czechach pociągi wodorowe

Alstom, jako pierwsza firma na świecie, w 2018 roku w Niemczech oddał do użytku pociąg pasażerski zasilany wodorem. Od tego czasu ten typ pociągu był testowany w Austrii, Holandii, Szwecji i w Polsce oraz kupiony przez Francję i Włochy. Alstom zaprezentował pociąg wodorowy w Czechach i na Słowacji podczas The Coradia iLint Railshow w dniach 17-25 maja 2022 r.

W Czechach Air Products prowadzi działalność w zakresie zaawansowanych technologii oraz produkcji, dostaw i magazynowania gazów technicznych, w tym wodoru. W ramach swojej działalności koncentruje się również na nowych sposobach wykorzystania wodoru do napędu wszelkiego rodzaju pojazdów transportowych - także pojazdów szynowych. Firma uczestniczyła w prezentacji pociągu Coradia iLint w Czechach, w szczególności przy tankowaniu pociągu wodorem ze stacji mobilnej.

źródło: Alstom

Zobacz również