Alstom potroi w Polsce moce produkcji wózków kolejowych

| Gospodarka Aktualności

W nowym zakładzie w Nadarzynie pod Warszawą Alstom uruchomił produkcję wózków do pociągów regionalnych, metra i tramwajów. Z linii produkcyjnej zjechały już pierwsze wózki. Na powierzchni ponad jednego hektara powstała hala produkcyjna z czterema suwnicami i pomieszczeniami biurowymi. Koszt inwestycji przekroczy 10 mln euro.

Alstom potroi w Polsce moce produkcji wózków kolejowych

W obiekcie Alstom zatrudni 200 osób - monterów, mechaników, elektryków, tokarzy, malarzy, specjalistów kontroli jakości oraz pracowników administracyjnych. W niedalekiej przyszłości zakład będzie również realizował serwis wózków pociągów dużych prędkości, czyli do 250 km/h. Będzie to pierwsze tego typu centrum serwisowe w Polsce.

Nowy zakład przejmie produkcję wózków od zakładów Alstomu działających w Piasecznie i we Wrocławiu. W Piasecznie Alstom wykonuje remonty wózków Pendolino oraz wytwarza wózki do pociągów regionalnych. Produkowane w Polsce wózki są elementami elektrycznych zespołów trakcyjnych Coradia Stream, które montowane są m.in. w Chorzowie skąd większość z nich jest eksportowana.

Nasz nowy zakład w Nadarzynie to kolejna inwestycja realizowana przez Alstom w Polsce. Chcemy zatrudnić tu 200 pracowników i produkować 1800 wózków rocznie, czyli trzykrotnie więcej niż pozwalał nam na to zakład w Piasecznie. Docelowo będziemy w stanie wyprodukować do 3000 wózków rocznie - deklaruje Sławomir Cyza, prezes i dyrektor zarządzający Alstom w Polsce, Ukrainie i Krajach Bałtyckich.

źródło: Alstom

Zobacz również