Alstom zapewni 15-letni serwis metra w Bukareszcie

| Gospodarka Aktualności

Przedstawiciele Alstomu i Metrorexu - operatora metra w Bukareszcie, podpisali umowę na usługi serwisowe do 2036 roku. Całkowita wartość umowy wynosi 500 mln euro. Usługi obejmują naprawy i konserwację, jak również remonty taboru. Alstom działa w Rumunii od prawie 30 lat.

Alstom zapewni 15-letni serwis metra w Bukareszcie

Firma Alstom zapewnia obsługę serwisową dla Metrorexu nieprzerwanie od 2004 roku, modernizując nowy i stary tabor. Przeprowadziła ponad 60 różnego rodzaju remontów w całym okresie eksploatacji pociągów, poprawiając ich osiągi oraz komfort pasażerów. W sumie 82 pociągi o łącznej liczbie 492 wagonów pokonują w ciągu roku średnio 8,5 mln km. Zespół zajmujący się serwisowaniem taboru liczy ponad 350 osób. Począwszy od 2023 roku tabor zostanie uzupełniony o co najmniej 13 nowych pociągów Alstom Metropolis. One również zostaną objęte umową serwisową.

Dotychczas Alstom zawarł ponad 50 umów serwisowych na okres co najmniej 20 lat, obejmujących ponad 35 tys. pojazdów na całym świecie. Firma jest światowym liderem w dziedzinie usług serwisowych, zatrudniającym około 15 tys. pracowników w ponad 40 krajach.

źródło: Alstom

Zobacz również