Alstom zatrudni w Katowicach 150 informatyków

| Gospodarka PLC, HMI, Oprogramowanie

Firma Alstom rozbudowuje centrum rozwoju produktów cyfrowych w Katowicach. Obecnie poszukuje 150 nowych programistów, testerów i innych specjalistów IT, którzy w Katowicach będą pracowali m.in. nad rozwojem systemu do zarządzania ruchem kolejowym. Będą oni tworzyć rozwiązania na skalę ogólnoświatową we współpracy z centrami inżynierskimi Alstomu z Włoch, Szwecji i Belgii.

Alstom zatrudni w Katowicach 150 informatyków

Alstom wdrożył pierwszy w Polsce Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym (ERTMS) poziomu 2 na większości głównych linii kolejowych oraz centrum sterowania dla Metra Warszawskiego. Ponadto zbudował 30 systemów scentralizowanego sterowania ruchem kolejowym (CTC), wyposażył ponad 200 stacji w komputerowe systemy zależnościowe i zmodernizował ponad 1700 systemów sygnalizacji przejazdowej.

Alstom zatrudnia w Polsce ponad 4 tys. osób i działa w 11 zakładach w kraju. Ma trzy zakłady produkcji taboru i komponentów - w Chorzowie, Wrocławiu i Świętochłowicach, zakład produkcji systemów sygnalizacji w Katowicach, centrum serwisowe Pendolino, a także centra serwisowe Traxx i Twindexx w Warszawie, centrum serwisowe Traxx w Toruniu, zakład produkcji komponentów do lokomotyw w Łodzi oraz zakład produkcji wózków Coradia w Piasecznie.

- Chcielibyśmy wejść z produktami z zakresu sygnalizacji kolejowej szerzej do innych krajów, a rozbudowa centrum rozwoju produktów cyfrowych jest drogą do tego celu. Systemy sterowania ruchem są równie ważne jak produkcja pojazdów. Choć być może nie są one tak widoczne, jak Pendolino, ale zapewniają płynność ruchu, automatyzują i cyfryzują polską kolej. Dzięki nim kolej jest szybsza, praktycznie bezwypadkowa i mniej awaryjna. Alstom jest jedynym producentem w Polsce, który posiada pełne portfolio produktów do zastosowań kolejowych – mówił Sławomir Cyza, prezes i dyrektor zarządzający Alstom w Polsce, na Ukrainie i w Krajach Bałtyckich.

źródło: Alstom

Zobacz również